BREAKING NEWS

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!
x

Politike

DOKUMENTI/ Basha në gjyq për falsifikim dokumentesh, deklarata e Gazmend Bardhit ‘fundos’ Arben Ristanin

DOKUMENTI/ Basha në gjyq për falsifikim dokumentesh, deklarata e

Lideri i PD-së, Lulzim Basha, ish-Sekretari i Përgjithshëm Arben Ristani dhe financieri i PD Ilir Dervishi janë marrë të pandehur nga Prokuroria e Tiranës për falsifikim dokumentesh dhe pastrim i produkteve të veprave penale.

Gjatë hetimit Prokuroria e Tiranës ka rrëzuar pretendimin për pastrim parash dhe ka lënë në fuqi akuzën për falsifikim dokumentesh.

Siç shikohet dhe nga vendimi i Prokurorisë së Tiranës, akuza mbështet mbi deklaratat e Sekretarit të përgjithshëm Gazmend Bardhi që thotë se për këto veprime është përgjegjësi e Sekretarit të Përgjithshëm duke dashur të përfshij dhe Ristanin në këtë akuzë.