BREAKING NEWS

“Epoka e Presidentit po vdes, janë dekompozuar...”, Frrok Çupi lëshon ‘bombën’ e radhës, paralajmëron fundin e Ilir Metës

“Epoka e Presidentit po vdes, janë dekompozuar...”, Frrok
x

Politike

A dolëm ne nga Parlamenti? Spiropali thumbon opozitën dhe u jep mesazhin e qartë për 30 qershorin

A dolëm ne nga Parlamenti? Spiropali thumbon opozitën dhe u jep

Ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali, nga foltorja e Kuvendit iu dha sërish këtë të enjte një mesazh të qartë opozitës për zgjedhjet lokale.

Ajo pohoi mes tjerash se pavarësisht thirrjeve  të opozitës, në 30 qershor zgjedhjet do të zhvillohen dhe nuk do të këtë asnjë shtyrje. Sipas Spiropalit, opozita nuk ka asnjë qëllim tjetër, por synon që të shkatërrojë Shqipërinë, ndërsa shtoi se kjo maxhorancë nuk do të dorëzohet përballë kërcënimeve të opozitës, e cila është shprehur se nuk do të lejojë zgjedhje në asnjë qendër votimi.

“Nuk duan asgjë tjetër, por duan që të shkatërrojnë Shqipërinë. Çfarë bëmë ne? Dolëm nga Parlamenti, qëlluam me molototv ndërtesën e qeverisë? Jo, nuk bëmë asgjë nga këto, por shkuam nga qyteti në qytet, nga fshati në fshat dhe formuan një program, formuam frymën si dhe krijuam një lider”-tha Spiropali.