BREAKING NEWS

Listat e hapura/ Kryeministri Rama del live dhe jep qëndrimin e PS (VIDEO)

Listat e hapura/ Kryeministri Rama del live dhe jep qëndrimin e PS (VIDEO)
x

Politike

Doli ‘blof’ me videon e nënës së 15-vjeçarit të dhunuar, Rama komenton veprimin e Ardi Veliut: Gaboi, por...

Doli ‘blof’ me videon e nënës së 15-vjeçarit

Kryeministri Edi Rama gjatë një konference për mediat ka komentuar veprimin e kreut të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut i cili publikoi videon me pistoletë në duar të nënës së një 15-vjeçari. Ky veprim i Veliut për të justifikuar dhunën e ushtruar ndaj 15-vjeçarit nga Policia disa ditë më par.

“Së pari më lejoni të sqaroj që sigurisht Drejtori i Policisë për të cilin kam konsideratë për profesionalizmin, rezultatet dhe integritetin, në këtë rast ka gabuar. Pa diskutim, e them pa asnjë pa asnjë rezervë. Po jam më i prirur t’i besoj ndjesës së tij publike sesa të gjithë moralistëve të mexhelisit të këtij vendi”, shprehet Rama.