BREAKING NEWS

Ç'do të ndodhë pas pak? Yuri Kim bën lëvizjen e papritur

Ç'do të ndodhë pas pak? Yuri Kim bën lëvizjen e
x

Politike

“Doni të shpallni gjendjen e jashtëzakonshme për interesa personale”, Thaçi i përgjigjet ashpër Eni Vasilit

“Doni të shpallni gjendjen e jashtëzakonshme për interesa

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, mbrëmjen e sotme në emisionin ka qënë në një lidhje direkte për emisionin ‘Open’.

Dialogu mes Eni Vasilit dhe Hashim Thaçit:

Eni Vasili: Zoti Thaçi në Kosovë ju akuzojnë se doni të shpallni gjendjen e jashtëzakonshme për interesa personale, për të marrë atribute që nuk i keni por jua jep Kushtetuta

Hashim Thaçi: Kjo është një klithje e kujtdo që e thotë, edhe e juaja

Eni Vasili: Jo jo, kjo nuk është shpikje e jona. E thonë politikanët në Kosovë

Hashim Thaçi: Dua të theksojë që gjendjen e jashtëzakonshme nuk e shpall Presidenti. Por kam pasur propozime nga të gjitha partitë paralamentare që të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme. Unë sa kam marrë hapin e parë, ka nisur dhe bllokimi nga qeveria.

Më të lexuarat