BREAKING NEWS

Avokati shqiptar arrestohet për trafik ndërkombëtar droge, Rumania kërkesë urgjente Prokurorisë së Tiranës (EMRI)

Avokati shqiptar arrestohet për trafik ndërkombëtar droge,
x

Politike

“Donte të vdekur”, befason Lulzim Basha, rrëfen version tjetër për kthesën e madhe në 30 qershor

“Donte të vdekur”, befason Lulzim Basha,  rrëfen version

Kryedemokrati Lulzim Basha shprehet se në 30 qershor nuk pati zgjedhje sepse 85% e qytetarëve i bojkotuan.

Basha tha se opozita shmangu skenarin e gjakderdhjes në 30 qershor, ndërsa akuzoi Ramën duke thënë se kishte një qëllim të vetëm: të shkaktonte viktima.

“Në 30 qershor nuk ka patur zgjedhje as në kuptimin politik, as në kuptimin kushtetues dhe as për qytetarët që e bojkotuan 85%’, deklaroi Basha.

‘Shumë qytetarë e kanë parë. Dislokoi në ditën e zgjedhjeve një skenar krimi për të shkaktuar viktima. U bënë pjesë kriminelë, oficerë policie për të kthyer çdo protestë qytetare në qendrat e votimit në përplasje civile”, shtoi më tej kryedemokrati.