Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dorëheqja e Naços, Patozi: Dje nuk u ndërrua ministri, por kryeministri Rama me Metën

    Dorëheqja e Naços, Patozi: Dje nuk u ndërrua ministri, por kryeministri Rama me Metën

Postuar: 10/11/2015 - 12:47

Ish-kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Astrit Patozi, ka folur për ndryshimet në qeveri.
 
Referuar ndryshimit të djeshëm të ministrit Naço, Patozi e ka konsideruar këtë si rritje të pozitës së Metës në aleancën e majtë. Patozi arrin deri aty sa e quan Metën kryeministër. 
 
"Dje nuk u ndërrua ministri, por kryeministri", ka thënë demokrati. 
 
Sipas tij, kryeministër tashmë është Meta dhe jo Rama, pasi sipas tij, ndryshimi është bërë me kërkesë të kryetarit të LSI.  
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 15:44

Kryeministri Edi Rama i bëri thirrje opozitës parlamentare të mbajë me nder karrigen në Parlament dhe të mos bëhet si opozita jashtë, që sipas tij, thotë vetëm “vjedhje, vjedhje”.

Postuar: 05/12/2019 - 15:36

Kryetari i PD Lulzim Basha ka vizituar banorët e prekur nga tërmeti në Lezhë.

Postuar: 05/12/2019 - 15:35

Nga foltorja e Kuvendit Rama shpalosi para deputetëve edhe njëherë planin si do të bëhen lagjet e

Postuar: 05/12/2019 - 15:24

Në fjalën e tij në foltoren e Kuvendit, Edi Rama u ndal edhe tek rastet e  vjedhjes së ndihm

Postuar: 05/12/2019 - 15:13

Kryeministri Edi Rama në foltoren e Kuvendit, ku po diskutohet pr/buxheti i vitit 2020 tha se rrë

Postuar: 05/12/2019 - 14:37

Kryeministri Edi Rama së bashku me komisionerin e BE Janez Lenarčič, ishin sot në Vorë ku inspekt