Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dorëheqja e Naços, Petro Koçi: S'do ketë më largime. Kokëdhima: Veprim normal, Rama-Meta politikanë të përgjegjshëm

     Dorëheqja e Naços, Petro Koçi: S'do ketë më largime. Kokëdhima: Veprim normal, Rama-Meta politikanë të përgjegjshëm

Postuar: 11/11/2015 - 12:30

Dorëheqja e Nasip Naços nga Ministria e Drejtësisë vazhdon të komentohet nga politikanët në vend.
 
Zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, ka folur sot nga qyteti i Korçës, duke theksuar se nuk do të ketë largime të tjera nga kabineti qeveritar.
 
Sipas tij, largimi i Naços ka qenë për arsye personale.
 
"Largimi i Naços për arsye personale. Nuk do të ketë largime të tjera në kabinetin qeveritar", është shprehur Koçi.
 
Një tjetër koment ka ardhur nga qyteti i Vlorës, përkatësisht nga deputeti i majtë, Koço Kokëdhima, i cili e ka quajtur vendimin e Naços një vendim normal.
 
"Është një veprim normal në jetën politike të vendit. Akte të tilla kanë ndodhur dhe do të ndodhin. Qeveria është në efiçencë të plotë. Rama dhe Meta janë politikanë të përgjegjshëm", ka thënë Kokëdhima. 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 16:19

Mazhoranca votoi kandidaturën e Olsian Çelës si kryeprokurorin e ri të vendit.Por për ish-kryeprokuroren e përkohshme tashmë, Arta Marku në momentin e votimit u vu re se 78 deputetë abstenuan dhe nuk preferuan  t

Postuar: 05/12/2019 - 16:09

Kryeministri Edi Rama ka thirrur sot në zyrën e tij, inxhinieren Luljeta Bozo, të cilës i kërkoi

Postuar: 05/12/2019 - 15:36

Kryetari i PD Lulzim Basha ka vizituar banorët e prekur nga tërmeti në Lezhë.

Postuar: 05/12/2019 - 15:35

Nga foltorja e Kuvendit Rama shpalosi para deputetëve edhe njëherë planin si do të bëhen lagjet e

Postuar: 05/12/2019 - 15:24

Në fjalën e tij në foltoren e Kuvendit, Edi Rama u ndal edhe tek rastet e  vjedhjes së ndihm

Postuar: 05/12/2019 - 15:13

Kryeministri Edi Rama në foltoren e Kuvendit, ku po diskutohet pr/buxheti i vitit 2020 tha se rrë