Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dorëheqja e Haradinajt, Petro Koçi zbërthen lojën

Postuar: 20/07/2019 - 23:59

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka reaguar sa i takon dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të Kosovës. 

 
Përmes një statusi në rrjetet sociale, Koçi ka zbërthyer lojën, ndërsa ka thumbuar edhe ata që duke derdhur lot krokodili kërkojnë të përfitojnë politikisht. “UÇK-së dhe Kosovës i marrçin të keqen! Askush nuk i lan dot mëkatet anti-kosovare duke i këputur nga një solidaritet me lot krokodili për Ramushin! Kushdo që në Shqipëri apo Kosovë bën biznes votash me dorëheqjen e Haradinajt në fakt bën një poshtërsi”, shkruan zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi në rrjetet sociale.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 11:59

Me kalimin e fazës emergjente të tërmetit në këto dy javë, Kryetari I Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj i bën thirrje të gjithë bizneseve që të hapin vende pune.

Postuar: 08/12/2019 - 11:52

Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj kanë vizituar familjen Sina në Sauk e cila k

Postuar: 08/12/2019 - 10:57

Sot, kjo përkujtohet çdo vit në Shqipëri si Dita e Rinisë.

Postuar: 08/12/2019 - 09:50

Kreu i Qendrës Shqiptare për Kërkime Ekonomike, Zef Preçi,  ka reaguar pas deklaratës së kry

Postuar: 08/12/2019 - 09:38

Reforma në drejtësi, ngritja e SPAK, raportet Qeveri-Presidencë, situata politike në tërësi dhe t

Postuar: 08/12/2019 - 09:31

Kryeministri i vendi Edi Rama ka mbërritur në Stamboll të Turqisë, ku para pak çastesh ka zhvillu