Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dorëheqja e kryeministrit Ramush Haradinaj, Kreshnik Spahiu ndërmerr lëvizjen që nuk e priste askush

Postuar: 20/07/2019 - 23:57

Kryeministri i Kosovës ka dhënë dorëheqjen dhe lajmin e ka konfirmuar vetë Ramush Haradinaj në një konferencë për mediat në përfundim të mbledhjes së zakonshme të Këshillit të Ministrave.Sipas mediave kosovare shkak për dorëheqjen është bërë ftesa për t’u marr në pyetje nga Gjykata Speciale.Për këtë ka reaguar edhe ish kreu i Aleancës Kuq e Zi i cili shkruan në një postimin në Facebook se do të udhëtojë drejt Gjykatës së Hagës, për ta mbështetur për herë të tretë Ramush Haradinajn.

 
Postimi i Spahiut:
Unë kam vendosur të udhëtoj drejt Gjykatës së Hagës, për ta mbështetur për herë të tretë Ramush Haradinajn. Dhjetra miq nga diaspora do më shoqërojnë në këtë rrugëtim.
 
Kam qenë i vetmi politikan nga Tirana që kam udhëtuar dy herët e para kur është arrestuar nga gjykatat speciale, por jam dhe i vetmi politikan që nuk e takoja Ramush Hardinajn kur ai merrte karrigen e kryeministrit.
 
Sërish do jem atje në dyert e gjykatës së Hagës, por jo më pas në dyert e Kryeministrisë së Prishtinës nëse ai ri-kthehet në detyrë.
 
Ramushi është historia e lavdishme e krijimit të shtetit të dytë shqiptar dhe për atë duhet mitizuar në piedestal por jo për aftësitë apo paaftësitë për të qeverisur shtetin e ri. 
Kosova është sërish e varfër, sërish e izuluar, sërish e braktisur, sërish e korruptuar, sërish e mashtruar, sërish e paintegruar.
 
Kosova është thjesht e pavarur, dhe kjo është e vetmja pjesë që ne duhet krenohemi me Ramushin dhe Kosovën. Asgjë më shumë, por në këtë moment duhet jemi patriot dhe të mbështesim liderin e luftës çlirimtare të Shqipërisë Veriut dhe jo kryeministrin e Kosovës. Ka kohë më vonë për kritika. 
Ramush Haradinaj nuk është vetëm…
 
Ejani dhe bashkohuni kauzës rreth mikut tonë kuqezi, rreth shqiptarit të madh, rreth Gjergj Kastriotit të ri.
Unë do i bashkohem në Hagë, Ramushit dhe vëllezërve të tij trima. Miku duhet në ditë të vështira dhe jo kur i ka hipur kalit.
Shqipërinë e dua se jam shqipëtar. Kosovën pak më shumë se jam kosovar! 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/08/2019 - 23:31

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj pas publikimit të faturave të ‘kripura’ nëpër udhëtimet zyrtare.

Postuar: 25/08/2019 - 23:30

Presidenti i vendit, Ilir Meta vijon të publikojë në faqen e tij në rrjetet sociale, foto nga ven

Postuar: 25/08/2019 - 22:37

Kryeministri Edi Rama ka postuar ditën e sotme disa foto të tjera të bizneseve të mbyllura nga in

Postuar: 25/08/2019 - 20:12

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili me anë të një statusi në “Facebook” iu bën thirrje qy

Postuar: 25/08/2019 - 19:57

Ish deputetja e PD-së, Albana Vokshi tha se faturat nxjerrin gënjeshtare ministren e Drejtësisë,

Postuar: 25/08/2019 - 19:18

Ish deputetja e PD-së, Grida Duma konsideron mungesën e garës si një ndër problemet më serioze në