Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dorëheqja e nëndrejtorit të Kadastrës së Vlorës, zbulohet kush është gruaja që i zë vendin dhe postet e rëndësishme që ka mbajtur më parë (EMRI)

Postuar: 12/09/2019 - 09:54

Pas dorëheqjes së nëndrejtorit të Kadastrës së Vlorës, Ardian Mustës ditën e sotme është emëruar zëvendësuesja e tij.

Mësohet se pasardhësja e tij në detyrë është Elona Hodaj, e cila më parë ka punuar si Shefe Kabineti në Bashkinë Vlorë gjatë periudhës 2013-2016 dhe si Zëdhënëse e Kryetarit të Bashkisë Vlorë për periudhën 2007-2013.

Përfshirja në politikë e Hodajt ka nisur në vitin 2003, ka vazhduar si Kryetare e Fressh-it për Bashkinë Vlorë për periudhën 11 tetor 2006 – nëntor 2011 dhe më pas si Anëtare e Asamblesë Bashkia Vlorë dhe asaj Kombëtare, Delegate Kongresi dhe shumë aktivitete politike të tjera.

Ndërkohë vitet e fundit, Hodaj ka qenë Drejtore Kabineti në Bashkinë Vlorë, post të cilin e mbante deri ditën e djeshme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2019 - 23:50

Orët e gjatë të pritjes për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda e kanë shoqëruar me ankth pritjen e ish-ministrit Saimir Tahiri.

Postuar: 19/09/2019 - 23:05

Teksa Bundestagu gjerman pritet të bëjë publik vendimin e tij për hapjen e negociatave të Shqip

Postuar: 19/09/2019 - 22:58

3 vite shërbim prove caktoi Gjykata e Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendsh

Postuar: 19/09/2019 - 22:47

Ndërkohë që u dha vendimi për ish-ministrin Tahiri me 5 vite burg por që do të jetë për 3 vi

Postuar: 19/09/2019 - 22:37

 Pas dënimit të dhënë nga Krimet e Rënda për të dënuar me 5 vite burg ish ministrin e Brends

Postuar: 19/09/2019 - 22:31

Kreu i PD-së ka reaguar pas vendimit Gjykatës për Saimir Tahirin.

Postuar: 19/09/2019 - 22:22

Disa herë ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i ka këshilluar gazetarët të ruhen nga kushërinj