Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dorëheqja e Nikos Kotzias/ Reagon Bushati: Faleminderit për kontributin tuaj!

Postuar: 17/10/2018 - 20:39

Përmes një postimi në Twitter edhe ministri shqiptar Ditmir Bushati ka reaguar lidhur me dorëheqjen e ministrit grek Kotzias.

Bushati shkruan se Kotzias bëri përpjekje për një fazë të re për marrëveshjen si edhe kontribuoi në forcimin e raporteve mes dy vendeve.

Ka pak gëzime në këtë profesion, por ato më të çmuara rrjedhin nga bashkëpunimi i vërtetë dhe një frymë kolegjialiteti. Faleminderit @NikosKotzias për përpjekjet tuaja në hapjen e përbashkët të një faqe të re të bashkëpunimit, besimit dhe marrëdhënieve të mira fqinjësore midis vendeve tona”, shkruan Bushati.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 11:53

Ashtu siç u bë e ditur edhe dje, këshilltarët opozitarë në Bashkinë e Tiranës kanë bojkotuar mbledhjen e Këshillit Bashkiak në një akt proteste kundër deklaratave të kryebashkiakut Erion Veliaj.

Postuar: 15/11/2018 - 11:47

Banorët e e Astirit kanë dalë për të 13-ën ditë rresht në protestë, kundër prishjes së banesave d

Postuar: 15/11/2018 - 11:42

Në emër të grupit parlamentar të maxhorancës, Taulant Balla i bëri thirrje opozitës që javën e ar

Postuar: 15/11/2018 - 11:29

Studiuesi i njohur, Aurel Plasari ka hedhur poshtë deklaratat e të gjithë atyre që janë shprehur

Postuar: 15/11/2018 - 11:27

Lëvizja Socialiste për Integrim, përmes kryetares Monika Kryemadhit ka paralajmeruar ndryshim str

Postuar: 15/11/2018 - 11:22

Nga Panairi i Librit kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka komentuar për herë të parë publikisht pr

Postuar: 15/11/2018 - 11:11

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, deklaroi të enjten nga foltorja e Kuvendit se