BREAKING NEWS

Thirret për të dëshmuar në Komisionin Hetimor, Ardian Dvorani nxjerr prapaskenat: KED s’ka funksionuar, ja pse Meta kaloi në interpretime! Nuk është superior ndaj nesh

Thirret për të dëshmuar në Komisionin Hetimor, Ardian
x

Politike

Dosja 184 në Prokurorinë e Dibrës, kritiku i fortë i Lulzim Bashës sulmon ashpër: Ajo puna e Nexhmie Hoxhës me shokë këto kusure ka

Dosja 184 në Prokurorinë e Dibrës, kritiku i fortë i Lulzim

Ish-kreu demokrat në Kukës, një nga kritikët e fortë të Lulzim Bashës, Ibsen Elezi, ka reaguar lidhur me çështjen e dosjes ‘184’, për të cilën Krimet e Rënda kanë shpallur moskompetencë duke e çuar në organet hetimore të Dibrës.

Sipas Elezit, Krimet e Rënda vendosën që blerja e votës është krim i lehtë.

Reagimi

Gjykata per krimet e renda vendos qe blerja e votes eshte krim i lehte.

Eshte si te quash krim te rende thyerjen e xhamave dhe krim te lehte hedhjen ne ere te shtepise me gjithe themele.

Kjo eshte teoria Ruse e tokes se djegur, kur te kene ikur cdo gje te jete e shkrete dhe mos te kesh kohe te merresh me ta.

Ajo puna e Nexhmie Hoxhes me shoke keto kusure ka, te ishin denuar me vdekje per krimet e tyre, s’do guxonin kaq shume, e kam per gjithe “injorancen pseudo-intelektuale” qe e konsideronin “hakmarrje”.

Zotin se kane frike se s’besojne, njeriun as nuk e llogarisin, pse mos ti bejne.