Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dosja 184 në Prokurorinë e Dibrës, kritiku i fortë i Lulzim Bashës sulmon ashpër: Ajo puna e Nexhmie Hoxhës me shokë këto kusure ka

Postuar: 22/08/2019 - 16:10

Ish-kreu demokrat në Kukës, një nga kritikët e fortë të Lulzim Bashës, Ibsen Elezi, ka reaguar lidhur me çështjen e dosjes ‘184’, për të cilën Krimet e Rënda kanë shpallur moskompetencë duke e çuar në organet hetimore të Dibrës.

Sipas Elezit, Krimet e Rënda vendosën që blerja e votës është krim i lehtë.

Reagimi

Gjykata per krimet e renda vendos qe blerja e votes eshte krim i lehte.

Eshte si te quash krim te rende thyerjen e xhamave dhe krim te lehte hedhjen ne ere te shtepise me gjithe themele.

Kjo eshte teoria Ruse e tokes se djegur, kur te kene ikur cdo gje te jete e shkrete dhe mos te kesh kohe te merresh me ta.

Ajo puna e Nexhmie Hoxhes me shoke keto kusure ka, te ishin denuar me vdekje per krimet e tyre, s’do guxonin kaq shume, e kam per gjithe “injorancen pseudo-intelektuale” qe e konsideronin “hakmarrje”.

Zotin se kane frike se s’besojne, njeriun as nuk e llogarisin, pse mos ti bejne.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/09/2019 - 09:20

Hapja e negociatave të Bashkimit Evropian me Shqipërinë pritet të sjellë tërmet në radhët e të korruptuarve.

Postuar: 18/09/2019 - 09:10

Ngritja e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion mbetet prioritet për Këshillin e Lartë të Prokuror

Postuar: 18/09/2019 - 08:00

Partia Demokratike ka vijuar edhe dje me akuzat e saj në adresë të kryebashkiakut socialist të Vo

Postuar: 18/09/2019 - 07:53

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi zhvilloi ditën e djeshme një takim me Sek

Postuar: 18/09/2019 - 07:47

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka si synim të sjellë një epokë të re në gjyqësor.

Postuar: 18/09/2019 - 07:45

Ish-deputeti i PD-së Agron Shehaj ka deklaruar mbrëmë në “Opinion” se Partia Demokrat

Postuar: 17/09/2019 - 23:24

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka deklaruar se hyrja e Shqipërisë në BE është në