BREAKING NEWS

Ish-kryeministri e akuzoi si të shitur te Balla, reagon ashpër Bardhi: Po poshtëron veten, ka përdorur pushtetin për të rritur zerot në llogarinë e tij, shpif për këdo që...

Ish-kryeministri e akuzoi si të shitur te Balla, reagon ashpër Bardhi:
x
BREAKING NEWS

“Ish-kryetarit i vinin mesazhe dhe s’përmendte emrin e kundërshtarit”, Sali Berisha nuk harron të sulmoj Bashën: U angazhua për llogari të...

“Ish-kryetarit i vinin mesazhe dhe s’përmendte emrin e
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Si paraqitet situata epidemiologjike në Shqipëri në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Si paraqitet
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës vendos çmimet e reja, sa do të shitet litri i naftës, benzinës dhe gazit

Bordi i Transparencës vendos çmimet e reja, sa do të shitet
x
BREAKING NEWS

Agron Duka dhe Fatmir Mediu propozuan emrin e tij për President të ardhshëm, reagon Dash Shehi: Të gjitha mbeten manovra politike

Agron Duka dhe Fatmir Mediu propozuan emrin e tij për President të
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama i zhgënjyer nga largimi i Dybala-s: Po të isha kryeministër i Italisë do e bëja Chiellinin ministër

Kryeministri Rama i zhgënjyer nga largimi i Dybala-s: Po të isha
x
BREAKING NEWS

Qeveria merr vendimin e rëndësishëm për federatat sportive dhe sportistët elitarë

Qeveria merr vendimin e rëndësishëm për federatat sportive
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë/ Makina përmbyset në kanal, plagosen dy persona, dërgohen me urgjencë te Trauma

Aksident i rëndë/ Makina përmbyset në kanal, plagosen dy
x

Politike

“Duan ndarjen e Partisë Demokratike”, Salianji bën deklaratën e fortë, zbulon çfarë po përpiqet të bëhet

“Duan ndarjen e Partisë Demokratike”, Salianji bën

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka folur ditën e sotme në një emision televiziv për zhvillimet në Partinë Demokratike dhe për procesin e zgjedhjes së Presidentit të ri.

Salianji ka bërë me dije se janë duke u bërë përpjekje për krijimin e partive të reja politike, në mënyrë që të ndahet Partia Demokratike.

“Opozita duhet të bjerë në dakortësi që të kemi një kandiadat të përbashkët. Le të jemi të sinqertë mbi atë që do të ndodhë. PS do marrë kriteret e grupit parlamentar të PD e do thotë që këto kritere i ka ky person. Të njëjtën gjë bëri me presidentin aktual. Dihen këto marifete.

Një nxitim një emergjencë është bashkimi i PD. Ulemi me Ramën e jo me njëri tjetrin. Diskutojmë në publik e jo së bashku.

Me deklarata publike i shërbehet vetëm ndarjes.

Këtu po e them për herë të parë. Po nxitohet për të krijuar parti të tjera për të ndarë PD në dy a më shumë pjesë. Çdo platformë e propozuar bëhet vetëm me qëllim që në PD të vendosen personazhet dhe grupet brenda PD në një sigurt që të mos kenë mundësi të bashkohen.

-Propozimi i deputetëve pa dakortësi ishte qëndrim për të treguar që ka një shumicë që nuk është kështu nga grupi parlamentar.

-Qëndrimi për një vendim kur nuk ka kuorum që të jetë mbledhje e PD

-Dëgjova një nga përfaqësuesit e Rithemelimit që tha se i kemi bërë ftesë kryetarit të grupit që të jetë pjesë e të jemi tre përfaqësues të grupit parlamentar. Ku është problemi nëse ka 3 përfaqësues.

-Edhe deklaratat publike, desha të bëj një mbledhje të përbashkët por u dol në mëngjes me deklaratë nga meraku se mos bëhej mbledhja”, tha Salianji.

 

Më të lexuarat