BREAKING NEWS

Situata e ‘nxehtë’ politike, Gramoz Ruçi bën lëvizjen e rëndësishme, i dërgon Metës...

Situata e ‘nxehtë’ politike, Gramoz Ruçi bën
x

Politike

"Duan të na përjashtojnë nga Zgjedhorja", deputeti i PS-së i përgjigjet Murrizit

"Duan të na përjashtojnë nga Zgjedhorja", deputeti i

Deputeti i Partisë Socialiste, Xhemal Qefalia ka hedhur poshtë deklaratën e deputetit Myslim Murrizi lidhur me përjashtimin e opozitës së re nga reforma zgjedhore.

Ai tha:

"Nuk është në objeksionet tona që të anashkalohet opozita e re. Kanë të drejtë të votojnë. Mazhoranca dhe Komisioni që është ngritur e ka marrë në konsideratë dhe pjesën e tjetër, gjë për të cilën ka pasur kontestime nga opozita në parlament sepse duam s'duam është pjesë reale dhe duhet të jetë pjesë e tavolinës".

Më të lexuarat