BREAKING NEWS

20 mijë shqiptarë vdiqën nga Covid-19 dhe mijëra të tjerë shpenzuan 200 milionë euro për t’u kuruar, mjeku Erion Dasho zbardh prapaskenat e forta nga pandemia dhe ngre alarmin për korrupsionin që ka mbërthyer sistemin shëndetësor në vend

20 mijë shqiptarë vdiqën nga Covid-19 dhe mijëra të
x
BREAKING NEWS

Edi Rama vizitë në Kroaci për t’i bërë qokën strehuesit të Sali Berishës, kryeministri konfirmon lidhjet me “non gratën” nëpërmjet Bashkim Ulajt dhe pranon konfliktin e interesit që i ka dhënë koncesione

Edi Rama vizitë në Kroaci për t’i bërë qokën
x
BREAKING NEWS

Ish-ministrja Frida Krifca dhe zinxhiri drejtues i AZHBR drejt arrestimit sipas modelit kroat, ja si OLAF shkaktoi “tërmet” në Zagreb dhe si përfunduan në pranga zyrtarët që abuzuan me fondet e BE

Ish-ministrja Frida Krifca dhe zinxhiri drejtues i AZHBR drejt arrestimit sipas
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë zbuloi kreu i SPAK Altin Dumani në vitin 2010 për aferën e “Gërdecit”, si e raportoi Ambasada e SHBA tragjedinë, zbardhet kabllogrami amerikan që fundos Shkëlzen Berishën

Ja çfarë zbuloi kreu i SPAK Altin Dumani në vitin 2010 për
x
BREAKING NEWS

Në SPAK ka plasur sherri për datën e arrestimit të Ilir Beqjas

Në SPAK ka plasur sherri për datën e arrestimit të Ilir
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela flet për dosjet në SPAK të dhëndrit të Berishës, Shkëlzenit, Ilir Beqajt, Frida Krifcës, Belinda Ballukut e Mirela Kumbaros dhe nxjerr zbuluar skandalin e Ramës me deklaratën që KFOR të marrë nën patronazh veriun e Kosovës

Spartak Ngjela flet për dosjet në SPAK të dhëndrit të
x
BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x

Politike

“Duhet folur për parregullsitë në zgjedhje”/ Belind Këlliçi nuk dorëzohet: Tiranën nuk e humba, e vodhën

“Duhet folur për parregullsitë në zgjedhje”/ Belind

Ish-kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për kryebashkiak i Tiranës, Belind Këlliçi tha në një intervistë për Euronews Albania se ka qenë i ndërgjegjshëm që në fillim të garës se ishte në kushte të pabarabarta.

Ai u shpreh se në gjysmën e tavolinave nuk kanë pasur mundësi të kishin numërues apo vëzhgues, fushata nuk ka pasur fonde, ndërsa ka munguar dhe koha televizive.

“Për hir të së vërtetës kisha dhe një bindje absolute se vendimi i gjykatës së Apelit do të ishte ai vendim skandaloz që vulën dhe logon ja la një pakice, një fraksioni të vogël në Partinë Demokratike, për të bërë të mundur kështu çarjen e opozitës, çarjen e Partisë Demokratike dhe për të krijuar një perceptim te qytetarët që është e pamundur që në këtë situatë ku është opozita, ku është Partia Demokratike, mbi të gjitha ku dilet me dy kandidatë, të fitojë opozita ose të fitojë Partia Demokratike,” – u shpreh Këlliçi.

Ai shtoi se të gjitha problemet e sipërpërmendura i dinte që kur hyri në garë, ndërsa intimidimin gjatë fushatës dhe procesit zgjedhor, i përjetoi rrugës.

“Tirana është vjedhur këtë e dinë të gjithë, por megjithatë është interesante kjo qasje kur nuk flasim për parregullsitë dhe flasim për çështje të tjera. Duhet folur për parregullsitë që ka pasur procesi pik së pati, për ato që janë faktuar,” – u shpreh Këlliçi.