BREAKING NEWS

Urdhër arresti nga SPAK për ish kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako vetëdorëzohet në Drejtorinë e Policisë së Tiranës

Urdhër arresti nga SPAK për ish kryebashkiakun e Durrësit,
x
BREAKING NEWS

Urdhër-arresti nga SPAK për Vangjush Dakon, gazetarja zbulon si paraqitet situata pranë banesës së tij

Urdhër-arresti nga SPAK për Vangjush Dakon, gazetarja zbulon si
x
BREAKING NEWS

Pas rinumërimit të votave në Belsh, KAS del me njoftimin e fundit

Pas rinumërimit të votave në Belsh, KAS del me njoftimin e fundit
x
BREAKING NEWS

SPAK urdhëroi arrestimin e Vangjush Dakos, gazetarja Klodiana Lala zbardh detaje të reja: Gjithçka nisi nga një pallat i dëmtuar nga tërmeti, hetimi përfshiu edhe...

SPAK urdhëroi arrestimin e Vangjush Dakos, gazetarja Klodiana Lala zbardh
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e Kryesisë së PD, vjen menjëherë reagimi i Roland Bejkos

Mbledhja e Kryesisë së PD, vjen menjëherë reagimi i Roland
x
BREAKING NEWS

“Alibeaj mori 2 mln euro nga Rama”/ Plas keq në emision, deputeti demokrat ‘përplaset’ me gazetarin

“Alibeaj mori 2 mln euro nga Rama”/ Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Ndërron jetë këngëtarja e famshme (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Ndërron jetë këngëtarja e famshme
x
BREAKING NEWS

Një tjetër vend nën pushtetin e shiut, meteorologu del me paralajmërimin e frikshëm, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat

Një tjetër vend nën pushtetin e shiut, meteorologu del me
x

Politike

“Duhet të gjendet pronari”/ Dumani zbardh prapaskenat e hetimeve për inceneratorët

“Duhet të gjendet pronari”/ Dumani zbardh prapaskenat e

Kreu i SPAK Altin Dumani ka mbajtur mëngjesin e kësaj të premteje një takim informal me gazetarët, ku ka folur në lidhje me çështjet më të diskutuara që po hetohen nga Prokuroria e Posaçme.

Duke u ndalur te inceneratorët, Dumani tha se po kryehen veprime hetimore me intensitet shumë të lartë.

Sipas Dumanit, sekuestrimi i inceneratorit nuk mund të bëhet, pasi aty ka shoqëri pas shoqërie dhe duhet të gjendet pronari real, në mënyrë që neser kompania mos të godasë vendimet e marra në Arbitrazh.

Pse nuk sekuestrohet i Tiranës:

I takon prokurorit të çështjes. E para ata po kryejnë shumë veprime hetimore, me intensitet shumë të lartë. Aty ka shoqëri pas shoqërie dhe duhet të gjendet pronari real se nesër, pasnesër të çon në Arbitrazh. Patjetër që po paguajmë se është detyrim kontraktual. Por e para prokurori konstaton paligjshmëri dhe më pas nxjerr përgjegjësit.

Për sa i përket rastit të Stela Gugalljas, Dumani tha se në dijeninë e SPAK ka nisur një proces ekstradimi nga Austria drejt Shqipërisë.

“Nuk kemi përgjigje zyrtare nga autoritetet austriake. Thjesht dimë që ka një proces ekstradimi, por nuk dimë për vijimin e tij pasi janë autoritete të tjera që merren me procedurat”, tha Dumani.

Më të lexuarat