BREAKING NEWS

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson të dhënat: Ja sa raste të reja u shënua në 24 orët e fundit nga koronavirusi

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik
x
BREAKING NEWS

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama jep mesazhin e fortë në France 24, paralajmëron ndryshimin e madh: Do të bëjmë çfarë është e mundur që...

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama
x
BREAKING NEWS

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena që donin të vrisnin biznesmenin e njohur në Sarandë?

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena
x

Politike

“Duhet të hapë krahun”/ Demokrati hedh akuzat e forta ndaj Lulzim Bashës: Vjedh votat në parti, jo më të...

“Duhet të hapë krahun”/ Demokrati hedh akuzat e forta

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka deklaruar se nuk i kupton takimet e Lulzim Bashës pas humbjes në zgjedhjet e 25 prillit.

“Basha vjedh votat në parti, jo më të pretendojë se ja vjedh kundërshtari. Doli garant se nuk do të lejojë që të vidhet vota. Që në momentin që dha fjalën, një burrë normal duhet të hapë krahun, që ti hapë rrugë partisë. Këmbëngulja nga humbja në humbje është një aventurë e radhës,për ta mbajtur partinë të mbyllur. Është ndarja e partisë në mbështetës dhe kundërshtarë të Bashës”, tha Kulluri në “Breaking”.

Sipas tij, e vetmja rrugë që PD të ketë një sukses, është hapja e partisë, zgjedhje të lira.

“Në 2017 nuk mbajti asnjë përgjegjësi. Herën e parë e gënjeu Rama, pastaj nuk hyri fare në zgjedhje, tani thotë na kanë vjedhur votat. Vjen në 2021 dhe nuk largohet e nuk mban asnjë përgjegjësi. Basha të paktën të mbajë qëndrimin si të Ramiz Alisë”, tha Kulluri.