BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Politike

“Duhet t’i thërrasim arsyes”/ Foltorja e Sali Berishës, Grida Duma del me reagimin e fortë

“Duhet t’i thërrasim arsyes”/ Foltorja e Sali

Nënkryetarja e PD, Grida Duma teksa komentoi Foltoren e Berishës sot në rubrikën ‘Opinion’, u shpreh se mbështetësit e tij janë plotësisht demokratë dhe thekson se nuk e gjykon ish-kryeministrin.

Për më tepër ajo thotë se mbi të gjitha duhet një PD e bashkuar dhe demokratët të jenë sup më sup.

“Mbështetësit e Berishës janë plotësisht demokratë. Mendimet e tyre duhen respektuar. Kanë ndjekur lidershipin e kaluar, të sotëm, dhe detyra e liderishipit e hierarkisë së saj është që bashkoi të shkuarën me të ardhmen. Armët, fuqinë etj. Mos i preket historia e tyre për të cilët duhet të jenë krenarë. Bashkë me partnerin SHBA ti çojë në fitore. Kjo nuk është idealizëm, por detyrë. Nuk them këtu çfarë duhet bërë ndryshe. Nuk i jap ndonjërit këshillë personale, s’e kam këtë delir. Nuk i jap dot. Padiskutim që sot lëmë mënjanë vendimet e marra apo kushtëzimet mbi to, për të parë për të ardhmen. Kjo i duhet demokratëve, pas të gjithave këtyre na duhet PD e bashkuar. Demokratët duhet të jenë sup më sup.

Nuk e gjykoj aksionin, është vullnet i tij. Nuk marr përsipër të jap këshilla. Në një moment të caktuar kam thënë që Basha nuk e përcolli tek anëtarësia, nuk dua të imagjinoj demokratë të Bashës e Berishës. Nëse ka këtu ndonjë përgjegjësi përveç përgjegjësisë për të qenë të bashkuar. Duhet ti thërrasim refleksionit, arsyes, për ti thënë që s’ka arsye tjetër për të shkuar drejt fitores.

Mendoj që sa më tepër të japim mesazhe të kësaj natyre, ata janë të parët që duhet të përfitojnë. Mbaj mend, po nuk më hiqet nga mendja sa mbledhje kemi bërë ato 8 vite, por na harroni. E kam shumë të rëndësishme këtë. Akoma dhe sot ka individë që ndiqen në gjyqe se kanë ardhur në protesta. Jo më shumë se dy orë më parë po merresha me një rast të tillë. Këta njerëz kanë rrezikuar për PD. Do të gjejmë mënyrat për t’i vlerësuar.  Ishte një vendim, e keqja më e vogël. Nuk ishte vendim i thjeshtë.

Përgjegjësia e tij për të mos e deleguar te anëtarësia, apo referendum, por tek shpatullat e tij është një akt vendimmarrës i  mirë. ‘’- tha Duma.

Më të lexuarat