Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Dukesh që vë shumë baste”, Rama i kthehet keq komentuesit

Postuar: 21/10/2018 - 12:59

Kryeministri Edi Rama ka postuar në llogarinë e tij të Facebook-t një video ku shihet se kanë nisur punimet për reabilitimin e qytetit të Fierit, pas shembjes së ndërtesave buzë lumit Gjanica.

“Fier – Nga videoja 3D e shfaqur këtu përpara disa muajsh, tanimë ka nisur puna në kantierin e një transformimi spektakolar të zemrës së qytetit, e cila do të jetë kartvizita e Fierit të rilindur mbi shtratin e sëmundjes së rëndë të rrëmujës e ndotjes urbane”, shkruan Rama.

Pas kësaj të shumta kanë qenë edhe reagimet nga qytetarët. Një nga ata i shkruan se me këtë ritëm duhen vite për ta përfunduar punën që është nisur.

Replikat

Qytetari: Me nje Skavator atij i duhet 6 turne jo 3

Rama:  Do kesh vene shume baste qe ndjek vetem topin e nuk sheh lojen o Erenik-- Po ku i numerove eskavatoret ti apo nga ekrani thuaj?-- Mos ki merak vella se per Vitin e Ri 2020, pra sot nje vit eshte e mbyllur kjo veper dhe atehere do jesh sheruar edhe nga llotohalli e do takohemi te dy ne sheshin e Fierit

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2018 - 00:00

 Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i ftuar në studion e emisionit “Natë me Xhaxhiun”, ndërsa komentoi situatën aktuale politike në vend dhe jo vetëm, u ndal edhe tek goditja e bandës së Shij

Postuar: 12/11/2018 - 23:58

Teatri “Zihni Sako” në Gjirokastër është mjaft i frekuentuar nga të gjithë qytetarë

Postuar: 12/11/2018 - 23:53

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, i ftuar mbrëmjen e sotme në “360 Gradë”

Postuar: 12/11/2018 - 23:49

Ish-Presidenti Bujar Nishani, i ftuar në studion e emisionit “Natë me Xhaxhiun”, ka k

Postuar: 12/11/2018 - 23:28

Vitore Tusha, përzgjedhja e Presidentit Ilir Meta për të marrë postin e kryetarit të KLSH-së, nuk

Postuar: 12/11/2018 - 22:44

Kryetari i PD-së Lulzim Basha u pyet se kur do të organizojë Partia Demokratike protestën e

Postuar: 12/11/2018 - 22:39

Eurodeputja Eleni Theocharous është shpallur ‘Non Grata’, nga shteti shqiptar, për sh