Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dy ish-deputetët e PS bëjnë lëvizjen e radhës për t’i shpëtuar dënimit, Gjykata merr vendimin për ta

Postuar: 15/04/2019 - 12:05

Dy ish-deputetët e PS, Arben Ndoka dhe Arben Çukos, të cilët u dënuan me ‘arrest shtëpie’ gjatë hetimeve për çështjen “Vol-Vo 4” kanë bërë sot lëvizjen e radhës.

Ata kërkuan ndryshimin e masës së sigurisë “Arrest shtëpie”. Mësohet se Gjykata nuk e ka pranuar kërkesën e tyre.

Më herët, dy ish deputetët kishin kërkuar zbutje të masës së sigurisë.

Ndërkohë avokati i Arben Ndokës, Maks Haxhia, ka thënë se ka apeluar vendimin për sekuestron e pronave në emër të familjes Ndoka, sipas të cilit nuk ka asnjë metër tokë në emër të Arben Ndokës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2019 - 12:15

Kryetari i Bashkisë Kukës, Bashkim Shehu i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama të mos guxojë që në Kukës të flasë për investimet e qeverisë.

Postuar: 25/06/2019 - 12:12

Pas takimit me zëvendës ambasadoren e SHBA, Basha theksoi në një deklaratë për mediat se pa opozi

Postuar: 25/06/2019 - 11:57

Edhe pak orë kanë mbetur nga vizita e kryeministrit Edi Rama në Kukës në vizitën përmbyllëse të f

Postuar: 25/06/2019 - 11:54

Ka nisur shpërndarja e fishave të diabetit falas për studentët dhe të rinjtë deri në moshën 25 vj

Postuar: 25/06/2019 - 11:44

"Zgjedhjet e 30 qershorit nuk do të lejohen, nuk do të pranohen, nuk do të njihen", kës

Postuar: 25/06/2019 - 11:40

Kryeministri Edi Rama do të vijojë fushatën elektorale në qytetin e Kukësit pasditen e së martës,

Postuar: 25/06/2019 - 11:32

E dërguara e SHBA-ve në Shqipëri, zëvendës ambasadorja Leyla Moses-Ones ishte në një takim në sel