BREAKING NEWS

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i viktimave, mbi 400 raste të reja

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI në zgjedhjet e 25 prillit në Tiranë. Emri

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI
x
BREAKING NEWS

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4 turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë gjithçka, ja lëvizjet në hotelin luksoz. Ambasada ruse merr vendimin e menjëhershëm

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4
x
BREAKING NEWS

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat që implikojnë politikanët e njohur dhe del me paralajmërimin e fortë: Ja si po i detyron Berisha që t’i rrinë rrotull!

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron pasurinë marramendëse të dy vëllezërve me rrezikshmëri të lartë në Tiranë. Zbardhen akuzat e rënda

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron
x
BREAKING NEWS

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/ Çfarë ka ndodhur në dhomën e saunës ku po qëndronin 4 turistët që u gjetën të vdekur në Qerret, shoqërohen në polici e gjithë stafi

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/
x
BREAKING NEWS

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe paralajmëron sekuestrim të pasurive sipas vendimit të Biden

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir, nënë e bir hidhen nga kati i tretë për t’u shpëtuar flakëve! Vdes e ëma. Zbardhen dyshimet e rënda

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir,
x

Politike

“Dy kryetarë partish vendosnin kush do jetojë e kush do vdesë”, Koço Kokëdhima shpërthen pas përjashtimit të Berishës nga PD dhe nuk lë gjë pa nxjerrë: Kufomë e pakallur!

“Dy kryetarë partish vendosnin kush do jetojë e kush do

Kreu i partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima e shikon të vonuar largimin e Sali Berishës nga PD. Sipas tij, Berisha mori atë që meritonte dhe tashmë politikisht është vetëm një kufomë e pakallur.

“Shprehja “Karma is the bitch” ilustron më së miri përjashtimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar i PD-së. Ai mori atë që meritoi, prej asaj që ndërtoi prej 30 vitesh në politikë. Ai u bë kurbani i marrëveshjes okulte të 21 prillit 2008, sipas së cilës dy kryetarë partish do të vendosin kush të jetojë e kush të vdesë në Shqipëri, kush duhet të emërohet dhe kush të shkarkohet, kush do të bëjë pasuri dhe kush do të falimentojë.

Sali Berisha duhej të ishte jashtë politikës, me kohë, për krimet e rënda ndaj demokracisë dhe popullit shqiptar. Përjashtimi i tij nga njeriu që emëroi në krye të SHQUP sh.p.k. është i turpshëm, hileqar, antistatutor dhe antidemokratik, por është gjithçka e justifikuar me të zezat që Sali Berisha bëri në pushtet dhe që sot i kthehen mbrapsht, për t’i treguar se politikisht është një kufomë e pakallur.”, shkruan Kokëdhima.

Më të lexuarat