Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dy kryetarët e PD-së në Elbasan mbetën në burg, ish deputeti kërcënon komisarin dhe prokurorin

Postuar: 16/06/2019 - 18:55

Ish-deputeti i PD për Elbasanin Edmond Spaho, ka reaguar menjëherë pas vendimit të gjykatës së Elbasanit për të lënë në burg dy drejtuesit e PD-së në këtë qark, Bujar Vreto dhe Bujar Kojku.

Spaho e konsideron vendimin e Gjykatës si një burgosje politike, madje ai thotë se kushdo që burgoset nga protestat e PD-së do të trajtohet si i burgosur politik dhe do të marrë edhe shpërblim.

"Gjyqë fars. I zhvilluar sipas urdhrave nga Edi Rama. Kujtojnë se me vendime të tilla do të trembin opozitën. Por ai kështu do të na ketë edhe në të gjithë Shqipërinë kudo që shkon Edi Rama për ta kundërshtuar dhe për ta detyruar të japi dorëheqjen. E kemi thënë se të gjithë këta që futen në burg për shkak të protestë do të trajtohen si të burgosur politik dhe do të marrin të gjithë mbrojtjen dhe privilegjet që u siguron ligji për të burgosurit politik. Dëshiroj të them që ne si opozitë kemi mbajtur shënim emrin e komisarit të Polcisë, Bedri Hasanaj si dhe emrin e prokurorit Ridvan Sukaj,. Ka ardhur koha që gjyqet politike të marrin fund dhe at do mbajnë përgjegjësi. Ata do të vijë dita që do të përgjigjen për veprimet që bëjnë sot. Ky është gjykatësi i parë që mban në burg drejtues të një force politke."  ka deklaruar Spaho.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 12:45

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka zhvilluar një takim në Himarë me strukturat drejtuesi të këtij qyteti, ku të pranishëm kanë qenë Prefekti i Qarkut Vlorë, Kryetarin e Bashkisë së këtij qyteti, drejtues të Polici

Postuar: 19/07/2019 - 12:36

Task Forca e Turizmit dhe strukturat përgjegjëse për menaxhimin e sezonit turistik 2019 vijojnë p

Postuar: 19/07/2019 - 12:11

Kryetari i PD Lulzim Basha në fjalën e tij nga selia blu deklaroi ndër të tjera se Partia Demokra

Postuar: 19/07/2019 - 11:35

Në një deklaratë për mediat, kreu i PD-së Lulzim Basha denoncoi koncesionet e miratuara një ditë

Postuar: 19/07/2019 - 11:27

Në Shqipëri parlamenti miratoi të enjten në mbrëmje, me votat vetëm të shumicës, në seancën e fun

Postuar: 19/07/2019 - 10:41

Kryetarja e bashkisë së Përrenjasit ende në detyrë, Miranda Rira ka kërkuar të jetë e pranishme n