BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x
BREAKING NEWS

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do të jetë moti në gusht, surprizat që na presin javën e ardhshme dhe kthesa e madh pas datës 15

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do
x
BREAKING NEWS

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas ‘bombën’ për Ilir Metën

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas
x

Politike

Dy Kuvendet e PD-së, analisti i njohur: Pas 11 dhjetorit Berisha i tretë do të jetë më i reformuar se në dy rastet e para

Dy Kuvendet e PD-së, analisti i njohur: Pas 11 dhjetorit Berisha i

Më 11 dhe 18 Dhjetor, do të mbahen dy Kuvende Kombëtare të PD, i pari i thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha dhe i dyti i thirrur nga Lulzim Basha dhe Kryesia e PD-së.

Analisti Enver Bytyçi u shpreh se Berisha i tretë pas Kuvendit të 11 Dhjetorit, do të jetë më i reformuar se sa Berisha si president dhe Berisha si kryeministër.

“Rikthimin e Berishës në këtë periudhë e kam quajtur rikthimi i tretë, ai ishte në fazën e parë si president i vendit, pastaj u rikthyer për herë të dytë si kryeministër, dhe duket se do të kthehet për herë të tretë. Berisha i dytë ishte shumë më pozitiv, shumë më aktiv, shumë më i suksesshëm, shumë më demokratë sesa Berisha i parë dhe unë besoj se Berisha i tretë duke mos e njësuar veten plotësisht me PD siç ka vepruar në mandatet e shkuara do të jetë një Berishë akoma më i reformuar se në dy rastet e para”, tha Bytyçi.

Më të lexuarat