BREAKING NEWS

Berisha zbulon telefonatën që solli përplasjen me Erdogan: Më kërkoi në mënyrë jodiplomatike…

Berisha zbulon telefonatën që solli përplasjen me Erdogan:
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha zbulon arsyen pse bojkotoi sot Kuvendin

Sali Berisha zbulon arsyen pse bojkotoi sot Kuvendin
x
BREAKING NEWS

Erdogan nuk e takoi, reagon për herë të parë Ilir Meta

Erdogan nuk e takoi, reagon për herë të parë Ilir Meta
x
BREAKING NEWS

Pritet kthesa drastike në politikën shiptare / Spartak Ngjela tregon planin e madh që po përgatitet për Shqipërinë

Pritet kthesa drastike në politikën shiptare / Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Erdogan ia bën të qartë qeverisë shqiptare: Merrni masa të menjëhershme pë gylenistet që marrëdhëniet tona të mos errësohen

Erdogan ia bën të qartë qeverisë shqiptare: Merrni masa
x
BREAKING NEWS

Presidenti Erdogan flet në Parlamentin e Shqipërisë: S’do lejojmë askënd që të prishë këtë panoramë të bukur e të këndshme

Presidenti Erdogan flet në Parlamentin e Shqipërisë: S’do
x
BREAKING NEWS

Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit
x
BREAKING NEWS

Erdogan jep njoftimin e rëndësishëm, paralajmëron zhvillime të reja në Shqipëri

Erdogan jep njoftimin e rëndësishëm, paralajmëron zhvillime
x

Politike

Dy Kuvendet e PD-së, analisti i njohur: Pas 11 dhjetorit Berisha i tretë do të jetë më i reformuar se në dy rastet e para

Dy Kuvendet e PD-së, analisti i njohur: Pas 11 dhjetorit Berisha i

Më 11 dhe 18 Dhjetor, do të mbahen dy Kuvende Kombëtare të PD, i pari i thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha dhe i dyti i thirrur nga Lulzim Basha dhe Kryesia e PD-së.

Analisti Enver Bytyçi u shpreh se Berisha i tretë pas Kuvendit të 11 Dhjetorit, do të jetë më i reformuar se sa Berisha si president dhe Berisha si kryeministër.

“Rikthimin e Berishës në këtë periudhë e kam quajtur rikthimi i tretë, ai ishte në fazën e parë si president i vendit, pastaj u rikthyer për herë të dytë si kryeministër, dhe duket se do të kthehet për herë të tretë. Berisha i dytë ishte shumë më pozitiv, shumë më aktiv, shumë më i suksesshëm, shumë më demokratë sesa Berisha i parë dhe unë besoj se Berisha i tretë duke mos e njësuar veten plotësisht me PD siç ka vepruar në mandatet e shkuara do të jetë një Berishë akoma më i reformuar se në dy rastet e para”, tha Bytyçi.