BREAKING NEWS

“Në mesnatë Alibeaj ndryshoi listat pa na pyetur”/ Dha dorëheqjen nga gara për kryetar Bashkie në Korçë, Gjata zbardh prapaskenat e forta

“Në mesnatë Alibeaj ndryshoi listat pa na pyetur”/ Dha
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Artan Hoxha publikon pamjet: Ja momenti kur ish-shefi i RENEAS merr 113 mijë eurot nga biznesmeni

VIDEO/ Artan Hoxha publikon pamjet: Ja momenti kur ish-shefi i RENEAS merr 113
x
BREAKING NEWS

"Dal unë në përgjime që flas me..."/ Artan Hoxha thirrje policisë: Shkoni te bandat, te ngjarjet e fundit kriminale në Tiranë makinat janë vjedhur në të njëjtin qytet

"Dal unë në përgjime që flas me..."/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

Deklarata ‘bombë’ e Artan Hoxhës: Pronarët e Top Channel kanë ndjerë rrezik, ata e dinë se nga vjen sulmi

Deklarata ‘bombë’ e Artan Hoxhës: Pronarët e Top
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë zjarri, reagon policia

Të shtëna me armë zjarri, reagon policia
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Përçahen demokratët e Berishës në Sarandë

Çfarë po ndodh? Përçahen demokratët e Berishës
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 maji/ Ish deputeti reagon për tërheqjen e kandidatëve të PD-së: Bombën ia ka vënë Berisha

Zgjedhjet e 14 maji/ Ish deputeti reagon për tërheqjen e
x
BREAKING NEWS

Kush e ka radhën? Paralajmërimi i bujshëm i ambasadorit britanik: Këtë vit do ketë “non grata” të tjerë

Kush e ka radhën? Paralajmërimi i bujshëm i ambasadorit britanik:
x

Politike

Dy muaj para zgjedhjeve Berisha merr goditjen e fuqishme, Celibashi zbardh vendimin përfundimtar

Dy muaj para zgjedhjeve Berisha merr goditjen e fuqishme, Celibashi zbardh

KQZ ka vendosur kolacionin “Bashkë Fitojmë” i përbërë nga 3 parti politike: PL, Partia Demokristiane dhe PBDNJ.

Regjistrimi i PD në fakt u kundërshtua nga përfaqësuesi ligjor i PD-së së Alibeajt Indrit Sefa me pretendimin se në fakt PD nuk ka drejtuar një kërkesë për koalicion dhe se logoja e saj po përdorej në kundërshtim të ligjit.

Nga ana tjetër përfaqësuesi ligjor i koalicionit zoti Kaziaj, vuri në dukje se zoti Sefa nuk përfaqëson PD, për sa kohë kjo forcë nuk është regjistruar nga KQZ në zgjedhjet e 14 Majit.

Komisioneri Celibashi tha se situata ishte e ngjashme me atë të 6 Marsit 2022. Ai tha se nuk sheh shkak për të marr një vendim të pjesshëm ose proceduralisht të ndërmjetëm për të bërë plotësimin e dokumentacionit.

“Jemi perballe te njejtes situate si perpara zgjedhjeve te pjesshme te 6 marsit 2022. Regjistrojme koalicionin “bashke fitojme” por vetem me pjesemarrese PL, PBDNJ, PDK”, tha kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi.

Më të lexuarat