Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Për dy vjet keni ndjekur procesin e shekullit por u katandis thellë", Saimir Tahiri bën deklaratën e fortë pas vendimit: Ruhuni nga ...

Postuar: 19/09/2019 - 22:22

Disa herë ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i ka këshilluar gazetarët të ruhen nga kushërinjtë. Kjo ka qenë në fakt ironia dhe sarkazma e Tahirit pasi ka mësuar vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë të Krimeve të Rënda që ka rrëzuar akuzat për trafik droge dhe grup të strukturuar kriminal duke e shpallur fajtor vetëm për shpërdorim detyre.

“Dua ta lexoj rrugën që të lexoj një vendim të tillë, për mua qesharak. Do ishte më fisnike ta bënin si burrat dhe të më dënonin për trafik, kjo është qesharake. Është si të shkosh në një provim, mësuesja të të thotë se ke mësuar shumë mirë por hajt po të vë një pesë.
E kam pak vështirë t’ju them një gjë të kristal të qartë se më thanë se nuk je trafikant por meqë i ke kushërinj ke shpërdoruar detyrën. Çfarë të them, si t’ja bëj për të gjithë kushërinjtë idiotë…
Për dy vjet keni ndjekur procesin e shekullit por u katandis kokoshi një thellë.
Unë Zotit i lutem vetëm për familjen time dhe shëndetin tim jo për gjëra që i kam në dorë vetë. Kështu që nuk po lutesha.
Nesër nëse do keni terezinë të më dëgjoni. më thanë që ke ca kushërinj që kanë përdorur emrin tënd kështu që ke shpërdoruar detyrën. Kështu që ç’t’ju them”, tha Tahiri.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 19:27

Deputetja, Rudina Hajdari ka reaguar pas lajmit se është shkarkuar nga posti i kryetares së Grupit Demokrat Parlamentar ku përmes një statusi në 'Facebook', shprehet se mban akoma detyrën.

Postuar: 14/10/2019 - 19:04

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt bën të qartë se BE-ja e shikon me një rëndësi t

Postuar: 14/10/2019 - 18:56

Partia Demokratike shprehet se policia është vendosur përballë grave dhe fëmijëve që protestojnë

Postuar: 14/10/2019 - 18:45

Katër shtete të tjera të BE-së kanë dhënë aprovimin që të haapen negociatat me Shqipërinë.

Postuar: 14/10/2019 - 18:43

Pas njoftimit në rrjetet sociale të Korab Litës se ditën e sotme është përzgjedhur në krye të gru

Postuar: 14/10/2019 - 17:56

Ish-deputeti LSI Petrit Vasili ka publikuar një dokument nga raporti i “Venecias”.