BREAKING NEWS

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Alibeajt, ‘thumbon’ ashpër edhe Ilir Metën: PS ka vetëm një kusht për zgjedhjen e Presidentit të ri!

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i
x
BREAKING NEWS

“Jemi gati deri në 12 të natës”/ Alibeaj flet për emrin e Presidentit të ri të vendit dhe i dërgon mesazhin e fortë socialistëve: PS i iku marrëveshjes, ne i qëndrojmë!

“Jemi gati deri në 12 të natës”/ Alibeaj flet
x
BREAKING NEWS

Nxehet situata në selinë blu, zbulohet lëvizja që po përgatit Sali Berisha për të nxjerrë ‘jashtë loje’ Alibeajn dhe mbështetësit e tij, ja çfarë pritet të ndodhë në orët në vijim

Nxehet situata në selinë blu, zbulohet lëvizja që po
x
BREAKING NEWS

Zhduket pa asnjë gjurmë 29-vjeçari në Tiranë, Klodiana Lala zbulon lidhjen e tij me të ekzekutuarin Can Kariqin, mikun e ngushtë të Ervis Martinajt (EMRI+FOTO)

Zhduket pa asnjë gjurmë 29-vjeçari në Tiranë,
x
BREAKING NEWS

A do ketë kallëzime në SPAK për disa kryebashkiakë? Manja paralajmëron 'tërmet' në nivele të larta: Do t’i bëjmë publike sapo të kemi…

A do ketë kallëzime në SPAK për disa kryebashkiakë?
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Shpërthen keq Klodiana Lala: Të paktën të bënin sikur...

Çfarë ndodhi? Shpërthen keq Klodiana Lala: Të paktën
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e qeverisë, ministrja Evis Kushi komunikon vendimin e rëndësishëm për maturantët

Mbledhja e qeverisë, ministrja Evis Kushi komunikon vendimin e
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja amerikane del me mesazhin e rëndësishëm për Ballkanin: NATO e shqetësuar për...

Ambasadorja amerikane del me mesazhin e rëndësishëm për
x

Politike

E bëri pjesë të 'Trekëndëshit të Bermudës', Kryemadhi befason me reagimin për deklaratën e Bashës për Ilir Metën: Batutën e ka të kopjuar...

E bëri pjesë të 'Trekëndëshit të

Kryetarja e LSI-, Monika Kryemadhi ka komentuar deklaratën e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha mbi trekëndëshin e Bermudës.

Ajo e cilësoi deklaratën e Lulzim Bashës si një batutë të kopjuar që as ai vetë nuk e kupton.

Pjesë nga intervista në News24

Sokol Balla: Zonja Kryemadhi po e nis pak me gjysmë humor dhe me gjysmë të vërtetë, zoti Basha foli për trekëndëshin e Bermudës pra Rama, Meta dhe Berisha, ju jeni pak xheloze që nuk ju përfshiu tek ky trekëndëshi?

Kryemadhi: Vetëm një pyetje kisha ku është zoti Basha këtu është jashtë apo brenda? Është jashtë trekëndëshit të Bermudës apo brenda trekëndëshit të Bermudës? Spektator nuk besoj se është. Sepse ta përmendësh trekëndëshin e Bermudës. Kur më pyetën në Zërin e Amerikës, edhe thashë asgjë e re nga Fronti i Lindjes. Menada tha: Nga fronti perëndimit? Jo i thashë nga Fronti i Lindjes. E them këtë që, për t’i anashkaluar problemet dhe për të ngritur një alibi qoftë dhe për të prodhuar diçka interesante për të hedhur ushqim në media për qytetarët. Sepse ne mund të flasim për parime me orë të tëra për shifra gjëra që kanë efekt tek qytetarët dhe një batutë mbahet mend nga të gjithë njerëzit dhe nuk mban mend atë çfarë është më e mira. Unë kam përshtypjen që e ka një batutë të kopjuar nuk e ka të tij, të paktën në opinionin tim dhe duke qenë që është një batutë e kopjuar dhe nuk e kupton atë që thotë. Unë mendoj që e keqja e politikës shqiptare është shumë kollaj për të vendosur gishtin tek tjetri, dhe unë mund të them, po, që është e keqja tek Edi Rama. Por nuk është Edi Rama faktikisht, Edi Rama është një individ por është i gjithë enturazhi që i jep pushtetin Edi Ramës. Jemi dhe ne, që ja dhamë pushtetin Edi Ramës me të gjithë bojkotin dhe largimin nga institucionet që bëmë. Është i gjithë enturazhi dhe e gjithë jeta politike që ne ndërtojmë e vendosim në funksion për t’i krijuar hapësirat Edi Ramës për të manipuluar opinionin publik, për të manipuluar grupe interesi dhe kështu me radhë.

Më të lexuarat