Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“E flakja menjëherë”, Murrizi tregon kur do ta digjte mandatin dhe hedh akuzat e rënda ndaj Bashës: Kjo është marrëveshja e fshehtë që ka me Ramën!

Postuar: 20/04/2019 - 19:43

Myslim Murrizi komentoi ditën e sotme situatën aktuale politike në vend. Sipas tij, përgjegjës për këtë është Lulzim Basha dhe kryeministri Edi Rama.

Sipas Murrizit, Basha dhe Rama kanë marrëveshje të fshehtë mes tyre, në mënyrë që të vijojnë të jenë diktatorë në partitë përkatëse.

“Basha dhe Rama kanë marrëveshje të fshehtë për të mos ndryshuar sistemin zgjedhor, pasi duan të jenë diktatorë brenda partisë së tyre”, – tha ai ndër të tjera.

Duke u ndalur tek djegia e mandateve Murrizi tha se kjo është në dëm të Partisë Demokratike dhe nëse kjo e fundit nuk hyn në zgjedhje, rrezikon të shkrihet. Ai tha se do ta kishte djegur mandatin, vetëm nëse Basha do të ndryshonte sistemin.

“Po të kishte ndryshuar sistemin Basha, e kishte flakë menjëherë Myslim Murrizi mandatin”, – tha ai.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 17:50

Sekretari për Marrëdhëniet e Jashtme të Partisë Demokratike Gerti Bogdani deklaroi se në radhët e zyrtarëve të Partisë Socialiste ka persona të tjerë të inkriminuar, listë e cila sipas tij kryesohet nga kryebashkiaku

Postuar: 19/08/2019 - 17:13

Ministrja e Financave Anila Denaj ka paralajmëruar se javën tjetër do të ketë emra konkretë të ko

Postuar: 19/08/2019 - 16:24

Ish-kreu i degës së PD në Kukës, Ibsen Elezi, i cili kohë më parë shkaktoi “tërmet” m

Postuar: 19/08/2019 - 15:12

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur mes Mihal Kokëdh

Postuar: 19/08/2019 - 13:54

Mësohet se kryedemokrati Lulzim Basha është nisur drejt Shkodrës.

Postuar: 19/08/2019 - 13:31

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, ka reaguar lidhur me protestën e organizuar nga

Postuar: 19/08/2019 - 13:18

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës ka mbajtur fjalën e saj para mbështetësve të PD-së të cilët ndod