BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x
BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x

Politike

E fortë! Zbulohet kompromisi i heshtur mes Sali Berishës dhe Ilir Metës: Ishte çmenduri, dosje politikanësh të hedhura ngado!

E fortë! Zbulohet kompromisi i heshtur mes Sali Berishës dhe Ilir

Gazetari i njohur Adriatik Doçi ka komentuar çështje në Shqip çështje si korrupsioni, tenderat dhe konçensionet dhe si kanë vijuar ato në vendin tonë.

Ai tregoi gjendjen e mjerueshme në të cilën ndodhej Inspektoriati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesit në periudhën e Sali Berushës dhe se si emërimet e nxituara dhe emrat që ai zgjodhi në krye të tij sollën situatën që kemi sot. Doçi tha se pa një lloj konsensusi mes Berishës, Ilir Metës dhe palëve të tjera politike lidhur me emërimin në krye të Evgjeni Basharit, e cila ka mbajtur postin e Sekretares së Pergjithshme të ILDKPKI.

"Në 2012 Berisha emëroi me shpejtësi marramendëse prokurorë e gjyqtarë. Emëroi dhe kryetaren e ILDKPI, Zana Xhukën që e shkarkoi e majta sapo erdhi në pushtet. Unë kam qenë brenda dhe ishte çmenduri, dosje politikanësh të hedhura ngado. Me gjithë kundërshtimet e Berishës u vendos Shkëlqim Gani që bëri kallëzime shumë të guximshme i çoi dhe në Prokurori pavarësisht se i mbyllën atje. Pasi atij i mbaroi mandati u emërua sekretarja e Përgjithshme e ILDKPKI në atë pozicion dhe askush nuk e kontestoi. As Berisha,as Meta e as ndonjë fraksion tjetër politik. U duk sikur ishte një kompromis i heshtur mes tyre. Dhe ja ku është përfundimi, 17 mijë kallëzime”, tha Doçi.

Më të lexuarat