Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘E futëm Bashën siç futet dhëndrri te nusja dhe prisnim në çadër’, flet deputeti demokrat: I bashkoj votat me Ramën vetëm nëse...

Postuar: 22/04/2019 - 22:55

Deputeti demokrat Myslim Murrizi u shpreh mbrëmjen e sotme se në 17 Maj, natën e marrëveshjes së famshme të dy viteve më parë, Rama dhe Basha hanin pica bashkë.

'Nuk ka qejf as Rama dhe as Basha ta prishi sistemin, as Monika. Sepse duan të jenë pronar të partive. Më kollaj rroket në qafë me Bashës, siç u rrokën me 17 maj dhe hëngrën pica bashkë deri në 2 të  mëngjesit.

Më tej Murrizi tregoi se nëse ndryshon sistemi mund ai do ti bashkojë votat me Ramën.

Murrizi: Ne e futëm Bashën siç futet dhëndrri tek nusja dhe unë prisja në çadër. Të dy këta kanë qejf të jenë pronar të partive edhe Kryemadhi.

Zheji: Balla numri 2 i PS-së. Balla është mes Ruçit dhe Ramës.

Murrizi: Nuk i ka 84 vota.

Zheji: Do ja jepni juve ta bëjë?

Murrizi: Nëse ndryshon sistemi po.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/08/2019 - 18:07

Prefekti i Qarkut të Shkodrës, Çesk Millja i është drejtuar me një shkresë zyrtare Kreut të Shtetit, Ilir Meta, përmes së cilës e vë në dijeni për konstituimin e këshillit bashkiak dhe për mbledhjen e parë të tij, mbl

Postuar: 22/08/2019 - 17:46

Pas Elia Zaharisë, kryeministri Rama publikoi qëndrimin e regjisorit Qëndrim Rijani, i cili

Postuar: 22/08/2019 - 16:10

Ish-kreu demokrat në Kukës, një nga kritikët e fortë të Lulzim Bashës, Ibsen Elezi, ka reaguar li

Postuar: 22/08/2019 - 15:00

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka filluar të afrojë pranë vetes Greqinë.

Postuar: 22/08/2019 - 14:55

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka reaguar lidhur me ngjarjen e para 1 jave në Porto Palermo,

Postuar: 22/08/2019 - 14:36

Kreu i PD, Lulzim Basha mbajti sot një deklaratë për mediat pas takimit me ambasadorin e ri gjerm

Postuar: 22/08/2019 - 14:18

Nga selia blu, pas takimit me ambasadorin gjerman, kreu i PD-së Lulzim Basha paralajmëroi se në j