Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“E gëzofsh punën e re që të dha Rama”/ E bëri gazetaren të revoltohet keq në studio, ajo i heq mikrofonin. Deputetit s’i del inati, nuk e lë me kaq

Postuar: 11/07/2019 - 12:22

Deputetit të opozitës parlamentare, Lefter Maliqi duket se nuk i ka dalë inati që pas episodit të mbrëmshëm me gazetaren Eni Vasili, e cila i mbylli lidhjen direkte në emisionin ku e kishte ftuar, fill pasi ai i përmendi detyrën e re në administratën shtetërore.

“Ti po e drejton keq emisionin. Ta gëzosh detyrën që të ka dhënë Edi Rama”, ishte urimi i Maliqit.

“Po na jep dhe mend tani. Hajt mirupafshim!”  replikoi gazetarja duke e mbyllur lidhjen direkte me deputetin.

Ndërkohë, sot në rrjetet sociale, Maliqi reagon sërish duke publikuar titujt e lajmeve nëpër portale mbi debatin e mbrëmshëm dhe sqaron se të vërtetat sipas tij do t’i paraqesë kudo pavarësisht debateve televizive.

“Pavarsisht debateve televizive,ju siguroj qe të vërtetat publikut do ja paraqes kudo ne media,parlament ne popull etj.Cdo provokimi do i pergjigjem deri ne fund te karrieres politike me kurajo dhe ne sy per te faktuar cdo inskenim,kapje dhe interesa me Qeverin,respektoj median e pavarur,dhe denoncoj cdo sherbim qe i behet Qeverise se kapur nga krimi,oligarket e korrupsioni.Situata politike dhe ekonomike ne vend eshte shume e rëndë.Faktori nderkombtar duhet te nderhyj per zgjedhje te lira te ndershme dhe te parakohshme,e kunderta revolucioni demokratik popullor domosdoshmëri jetike per fatet dhe te ardhmen e vendit ne BE”, shkruan Maliqi.
Vasili e mori detyrën e re më datën 4 korrik, pas miratimit nga Këshilli i Ministrave me firmën e Edi Ramës dhe Erion Braçes.

Në parlament, ajo u  votua me 70 vota pro, 18 kundër dhe 16 abstenim ndërsa 6 deputetë munguan.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 16:37

Zv.ministrja e Brendshme Romina Kuko, e cila njëkohësisht është edhe kryetare e Grupit Ndërinstitucional të Punës ka njoftuar se qeveria po bën përgatitjet për hapjen e Kapitullit 24, nëse hapen negociatat me BE-në.

Postuar: 20/07/2019 - 16:17

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka reaguar sa i takon dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pos

Postuar: 20/07/2019 - 15:35

Partia Demokratike i kërkon Prokurorisë të hetojë krimin elektoral të 30 qershorit.Opozita ka kal

Postuar: 20/07/2019 - 14:55

Kreu i LDE-së Arian Galdini ka reaguar lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i Kryem

Postuar: 20/07/2019 - 14:51

Pas aktit të dorëheqjes së parevokueshme të Ramush Haradinaj si kryeministër i Kosovës, ka ardhur

Postuar: 20/07/2019 - 14:50

Shkarkimi i Presidentit Ilir Meta duket se nuk do të jetë një proces aspak i lehtë për mazhorancë