BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kreun e PD/ Spartak Ngjela zbulon prapaskenat ‘bombë’ dhe paralajmëron Sali Berishën: Ja si gënjeu stafi i tij i çoroditur dhe i trembur

Zgjedhjet për kreun e PD/ Spartak Ngjela zbulon prapaskenat
x
BREAKING NEWS

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë dosje”/ Taulant Balla shpërthen ndaj Sali Berishës e familjarëve të tij dhe nuk lë gjë pa nxjerrë: Pastrim parash me...

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’ Talo Çela dhe bën këtë lëvizje nga arratia, Klodiana Lala jep detaje

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’
x
BREAKING NEWS

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet, dyshohet për të lënduar

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet,
x
BREAKING NEWS

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë, KPK shkarkon nga detyra prokuroren e njohur (EMRI)

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë,
x
BREAKING NEWS

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/ Nis hetimet pasurore për 32 emrat 'VIP' që bënë bujë në mega-operacionin, në “sitë” llogaritë bankare dhe pronat e paluajtshme

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/  Nis hetimet pasurore
x
BREAKING NEWS

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për zgjedhjen e Presidentit të ri zgjat vetëm 3 minuta, ja çfarë pritet të ndodhë sot në orën 18:00

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për
x
BREAKING NEWS

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur që do bëjë kryeministri Rama shumë shpejt: Nuk e ka lënë me kaq

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur
x

Politike

“E ka menduar me dinakëri”, Artur Zheji zbulon ‘kurthin’ që kryeministri Rama i ka ngritur Berishës dhe Bashës

“E ka menduar me dinakëri”, Artur Zheji zbulon

Analisti Artur Zheji teksa komentoi sot në emisionin ‘Pikat mbi i’ zgjedhjet e 6 marsit, deklaroi se detyra kryesore e Lulzim Bashës duhet të jetë beteja për Shkodrën. Ai theksoi se çarja e votës është dhuratë nga shkodranët për Ramën.

Zheji: Mendoj se detyra kryesore është beteja për Shkodrën, pa nënvlerësuar bashkitë e tjera. Teza e parë kryesore që duhet të jetë e qartë për votuesit demokratë shkodranë, është se çarja e votës është dhurata që i bëjnë Edi Ramës për të marrë bashkinë e Shkodrës. Grumbullimi i votës tek PD do të bëjë të mundur që në përplasjen me PS kandidati i PD të jetë fitues. Nëse do keni iluzione duke ndarë votën sa tek njëra, sa tek tjetra pjesë, në këtë rast është Voltana Ademi, pasi doktori e ka përcaktuar… mendoj që edhe vetë Rama ka vënë një kandidate jo të një lufte radikale për të marrë Shkodrën… Pra nuk është një zonjë luftarake që ka marrë ultimatumin, o merre o lëre. Nuk është para kësaj alternative. Ndoshta e ka menduar me dinakëri që duke qenë një femër e butë mund të bëjë transportin e votës nga e djathta tek e majta qetë. Çarja e votës është detyra kryesore e Lulzim Bashës që të mos ndodhë. Po të isha unë, shtabin elektoral do e vendosja në Shkodër, mos të isha fare në Tiranë. Shkodra ka emancipuar gjithë Shqipërinë. Jemi rritur me anekdotat e shkodranëve që ishin helmi më acid i komunizmit. Në Shkodër ndiheshe në një tokë më të lirë. Është një kapital i madh për Lulzim Bashën, do ishte mëkat të mos e rikuperonte.

Zheji: Mendoj që Berisha nuk do tërhiqet për arsye se nuk ka pikësynim marrjen e bashkisë Shkodër, ka pikësynim shkatërrimin e Lulzim Bashës. Për PD do ishte mirë të tërhiqej që të mos çahej PD, por janë bërë shumë hapa mbrapsht. Mund të ndodhë një gjë e veçantë që në Shkodër të ketë një vetëdijësim për ta deleguar korpusin e votës tek Basha që të fillojë aty. Po ndodhi kjo gjë, sigurisht do jetë një sukses i madh kombëtar sepse do jetë refleksion për të grumbulluar energjitë aty ku prodhojnë sukses dhe jo disfatë.

Më të lexuarat