Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"E ka pasur si një Eldorado financiare dhe erotike", deklarata “bombë” e LSI për Fleckenstein

Postuar: 24/04/2019 - 22:06

Raportuesi për Shqipërinë në PE, Knut Fleckenstein, ishte në të njëjtën linjë me kryeministrin Edi Rama kur tha se vendimi i Holandës për vizat është i motivuar politikisht dhe i mbështetur nga disa politikanë shqiptarë.
 
Por  ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili, përveç se nuk mban dot të qeshurën kur përmendet emri i Fleckenstein tha se ato që shkruan DASH nuk ka nevojë që t'ia lexojë as Fleckenstein  dhe as Borchardt në Tiranë.
 
Ai ka bërë një deklaratë të fortë ndaj europarlamentarit Knut Fleckenstein, duke u shprehur se ai e ka pasur Shqipërinë si një Eldorado financiare dhe erotike.
 
" Nuk e përmbaj dot buzëqeshjen kur më flisni për Fleckenstein.Ta kalojmë. Janë njerëz që po mbyllin zyrat e tyre pasi kanë pasur një eldorado Shqipërinë në shumë pikëpamje, eldorado financiare, erotike, nuk mund të jenë pjesë e diskurit tim. Ato që shkruan DASH nuk ka nevojë të mi lexojë as Fleckenstein dhe as Borchardt në Tiranë," tha Vasili.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 17:50

Sekretari për Marrëdhëniet e Jashtme të Partisë Demokratike Gerti Bogdani deklaroi se në radhët e zyrtarëve të Partisë Socialiste ka persona të tjerë të inkriminuar, listë e cila sipas tij kryesohet nga kryebashkiaku

Postuar: 19/08/2019 - 17:13

Ministrja e Financave Anila Denaj ka paralajmëruar se javën tjetër do të ketë emra konkretë të ko

Postuar: 19/08/2019 - 16:24

Ish-kreu i degës së PD në Kukës, Ibsen Elezi, i cili kohë më parë shkaktoi “tërmet” m

Postuar: 19/08/2019 - 15:12

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur mes Mihal Kokëdh

Postuar: 19/08/2019 - 13:54

Mësohet se kryedemokrati Lulzim Basha është nisur drejt Shkodrës.

Postuar: 19/08/2019 - 13:31

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, ka reaguar lidhur me protestën e organizuar nga

Postuar: 19/08/2019 - 13:18

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës ka mbajtur fjalën e saj para mbështetësve të PD-së të cilët ndod