Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E kallëzuan penalisht në Prokurori, reagon ashpër kryebashkiaku dhe nxjerr prapaskenat: Edi Rama e konkretizoi me letra sulmin! Ky është halli i tij!

Postuar: 15/04/2019 - 14:36

Pas kallëzimit në Prokurori ndaj kryetarit të Bashkisë Kavajë Isa Sakja, ka reaguar vetë ai ndaj kryeministrit Edi Rama.

Sipas Sakjes, Edi Rama konkretizoi me letra sulmin verbal të ndërmarrë ndaj tij pak javë më parë.

Kryebashkiaku shprehet se Rama është në hall ngaqë sondazhet që bëri në Kavajë, me disa kandidatë të tij, i dalin që të gjithë humbës tij, ndaj tenton t’i përdhosë emrin.

Reagimi i Isa Sakjes në Facebook:

Sot, Edi Rama konkretizoi me letra sulmin e tij verbal te ndermarre ndaj meje pak jave me pare.

Ne hall, ngaqe te gjithe sondazhet qe beri ne Kavaje, me disa kandidate te tij, i dalin qe te gjithe humbes perballe meje, zgjodhi rrugen e perdhosjes se emrit tim dhe kercenimin per burg.

Eshte sulm tipik i tij; fillimisht ben akuzen verbalisht, pastaj formulon akt-akuzen. Nuk jam opozitari i pare i sulmuar prej tij, por nese Edi Rama vazhdon te jete ne krye te qeverise nuk do jem as i fundit.

Te dashur miq, Ju pershendes duke ju siguruar se te gjithe skenaret komunisto-puciste, nga futja e armeve ne kishe e deri tek lincimi publik i kundershtareve politike, i kam te njohur nga historia, ndaj nuk me impresionojne e as me frikesojne dot. Keni patur mundesi qe te me njihni pergjate me pak se dy vite ne drejtim te Bashkise Kavaje, se per nga natyra jam optimist.

Une besoj se ne kete vend ka ende gra e burra qe nuk jane vegla qorre te tij, edhe pse qe te gjithe jemi nen presion dhe kercenim.

Une besoj tek grate e burrat qe e duan Shqiperine me te njejtin pasion qe une e dua ate, e luftojne per nje te ardhme te Shqiperise me demokraci te vertete te fjales, mendimit, besimit e veprimit. Une do te vazhdoj te permbush misionin tim te drejtimit te Bashkise Kavaje me te njejten dashuri, pasion e perkushtim, sic kam bere deri tani.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2019 - 10:23

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur tërthorazi Presidentit Ilir Meta, i cili tha mëngjesin e sotëm se 30 qershori nuk ekziston si datë zgjedhjesh.

Postuar: 25/06/2019 - 10:11

Ditën e sotme në orën 18:00 kryeministri Rama do të marrë pjesë në takimin përmbyllës të fushatës

Postuar: 25/06/2019 - 10:08

Pas deklaratës së presidentit Ilir Meta, i cili tha se zgjedhjet e 30 qershorit janë thjesht imag

Postuar: 25/06/2019 - 09:52

Aktorët e Portokallisë janë mbledhur bashkë në një natë plot gëzim e hare, ku shfaqen duke kërcye

Postuar: 25/06/2019 - 09:51

Ndërkohë që vendi nodhet në një situatë të tensionuar politike, ndërkombëtarët janë vënë në lëviz

Postuar: 25/06/2019 - 09:42

Kolegji Zgjedhor vendosi që partia e Idajet Beqirit të marrë pjesë me dhunë në votimet e thirrura