BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x
BREAKING NEWS

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive në PD, largohet sekretari i PD dhe 13 anëtarë Kryesie në këtë qytet të vendit: Basha po e kthen në një parti klienteliste (Publikohet letra)

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive
x
BREAKING NEWS

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë “funeralin” e tij, as florinjtë nuk i bëjnë më punë, i mbyllën çdo derë në Uashington

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë
x
BREAKING NEWS

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po i dërgojnë amerikanët mesazh SPAK të hapë dosjet e PPP?

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po
x
BREAKING NEWS

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja
x

Politike

“E kanë amanet nga Saliu”/ Analisti i njohur zbulon kërkesën që iu është bërë demokratëve për ditën e zgjedhjes së kryetarit të PD-së

“E kanë amanet nga Saliu”/ Analisti i njohur zbulon

Analisti Arjan Curri ka komentuar mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike dhe caktimin e datës për zgjedhjen e kryetarit të partisë.

Curri tha për emisionin ‘Të paekspozuarit’ se Basha “nuk do t’i dorëzojë çelësat”, sepse PD është investim personal i Berishës dhe Bashës, kryesisht për interesa ekonomike.

“Unë mendoj që ky nuk do të tërhiqet. Kot lodheni. PD, me gjithë respektin për ata që mendojnë ndryshe nga Basha, është investim personal i individëve dhe familjarëve të tyre. Kanë karakter bajraktarizmi, ose klanor

 Ka anëtarë të PD që thonë do të votojmë Bashën, se e kemi amanet nga Saliu.

PD, duam apo nuk duam, është investim personal i Berishës dhe i Bashës. T’ju thuash njerëzve, që të ikë Basha dhe të vijë tjetër, ai nuk e bën.

A ka ndonjëri këllqe t’ia marrë çelësat? Ai do të kërkoj rikonfirmim dhe do të rikonfirmohet. A ndodh gjë nga këto që themi ne? Jo, për fat të keq. A mund ti themi zotit Basha, dorëzo çelësat? Nuk i jep ai. Interesa kryesisht ekonomike. Ndoshta kanë vendosur ta mbajnë ashtu, të presin rradhën, ta mbyllin.

Ne bëjmë gabim që identifikojmë PD-në me opozitën dhe opozitën me PD-në“, tha Curri.

Më të lexuarat