BREAKING NEWS

Katër fëmijë të mitur transportohen drejt spitalit të Durrësit, policia zbardh detajet e para të ngjarjes së rëndë

Katër fëmijë të mitur transportohen drejt spitalit të
x
BREAKING NEWS

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në festën e pavarësisë së Amerikës: Është e turpshme

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në
x
BREAKING NEWS

“Sot një ëndërr e madhe mu bë realitet”, Kreshnik Spahiu jep lajmin e madh: Faleminderit Zot

“Sot një ëndërr e madhe mu bë realitet”,
x
BREAKING NEWS

Vijojnë shifrat e larta në vend, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa infektime dhe humbje jete janë shënuar në 24 orët e fundit nga COVID

Vijojnë shifrat e larta në vend, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“Pushtimi” i Shqipërisë nga i nxehti afrikan, moti bën kthesën e madhe javën e ardhshme, ja çfarë pritet të ndodhë

“Pushtimi” i Shqipërisë nga i nxehti afrikan, moti
x
BREAKING NEWS

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën deklaratën e fortë për dy politikanët

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën
x
BREAKING NEWS

Temperaturat përvëluese nuk do të zgjasin shumë, moti bën kthesën e papritur, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Temperaturat përvëluese nuk do të zgjasin shumë, moti
x
BREAKING NEWS

“Mos na prekni...",aleati i Putinit kërcënon me hakmarrje Perëndimin: Do ta merrni përgjigjen në vetëm një sekondë!

“Mos na prekni...",aleati i Putinit kërcënon me hakmarrje
x

Politike

“E kanë në xhep, ka pranuar të jetë si president vartësi i kryeministrit!”/ Artan Fuga shpërthen i revoltuar dhe zbardh prapaskenat: Çfarë turpi?

“E kanë në xhep, ka pranuar të jetë si president

Akademiku Artan Fuga, ka komentuar procesin për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës.

Sëfundmi Fuga ka reaguar nëpërmjet një statusi në Facebook, ndërsa shprehet se Presidenti nuk është një njeri, por funksion që ushtron kompetenca sipas vizionit të tij që e kuadron Kushtetuta.

Ndërsa e cilësuar procesin një turp, për Akademikun tashmë emrin e kanë në xhep dhe se e kanë pranuar që presidenti të jetë një vartës i kryeministrit.

Reagimi:

Ata gjoja kërkojnë një njeri,

jo një platformë presidenciale sesi kandidati do ta ekzekutojë detyrën e tij!

Ne qytetarëve pikërisht njeriu nuk na intereson!

Sepse presidenti nuk është njeri, por funksion që ushtron kompetenca sipas vizionit të tij që e kuadraton Kushtetuta!

Ku është vizioni?

Ata nuk nxjerrin ende nga xhepi pas pantallonave as emrin, lëre pastaj vizionin e funksionit! E kanë në xhep, ka pranuar të jetë si president vartësi i kryeministrit!

Cfarë turpi!