BREAKING NEWS

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën marramendëse: Ja sa miliona euro duhet të kthejë familja Berisha

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën
x
BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin nga masakra e “21 janarit”, gazetari zbulon prova të reja, rëndohen pozitat e Sali Berishës

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po e pret Ramën? Skandali ‘McGonigal’, zbulohet lëvizja e minutave të fundit nga grupi i Alibeajt (Foto)

Çfarë po e pret Ramën? Skandali ‘McGonigal’,
x

Politike

E kanë shpallur non grata, por sulmi ndaj Berishës jehonë deri në SHBA. Ja çfarë shkruan Uashington Post

E kanë shpallur non grata, por sulmi ndaj Berishës jehonë deri

Lajmi i goditjes në fytyrë ndaj Sali Berishës ka bërë jehonë deri në Shtetet e Bashkuara, ku për ngjarjen ka shkruar edhe prestigjozja “Washington Post”.

Lideri i Partisë Demokratike i qendrës së djathtë të opozitës shqiptare u sulmua të martën gjatë nje proteste antiqeveritare të mbajtur në një moment kur ishte mbledhur samiti i liderëve të Bashkimit Europian në kryeqytetin shqiptar.

Sali Berisha, ish-president dhe ish-kryeministër, 78 vjeç, po drejtonte qindra protestues që po ecnin drejt zonës së samitit, i shoqëruar nga opozitari tjetër Ilir Meta, kur një burrë doli nga turma dhe e goditi me grusht në fytyrë.

Agresori u neutralizua menjëherë nga truprojat. Dëshmitarët panë Berishën me fytyrë të gjakosur.

Policia në një deklaratë për shtyp njoftoi se 31-vjeçari, i cili u mor në paraburgim, kishte parregullsi mendore.

Opozita po protestonte për korrupsionin e pretenduar të kryeministrit Edi Rama, të cilin e fajësojnë edhe për krizën e kostos së jetesës në vend dhe eksodin e të rinjve shqiptarë që largohen për një jetë më të mirë në vendet e Evropës Perëndimore.

 

Më të lexuarat