BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x
BREAKING NEWS

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, Dodik kërkon të instalojë në Ballkan skemën që po përdor Vladimir Putini në Ukrainë

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në gazsellës alarmojnë NATO, blindohet Norvegjia me trupa ushtarake

Shpërthimet në gazsellës alarmojnë NATO, blindohet Norvegjia
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e vështira për Serbinë, nis plani gjerman për të ndryshuar politikën me “dy karrige” të Vuçiçit, këshilltari i Scholz “zbarkon” në rajon, del jashtë loje dhe “Ballkani i Hapur”

Fillojnë ditët e vështira për Serbinë, nis plani
x
BREAKING NEWS

Putin mund të sulmojë kabllot nënujore të internetit, ja pika ku mund të shpërthejë “Lufta e Tretë Botërore” që do të përfshijë Rusinë dhe NATO

Putin mund të sulmojë kabllot nënujore të internetit, ja
x
BREAKING NEWS

Bota nën alarm, Putin hap rrugën për përdorimin e armëve bërthamore, shpall zyrtarisht aneksimin e 4 rajoneve të pavarura të Ukrainës, SHBA e paralajmëron për pasoja katastrofike

Bota nën alarm, Putin hap rrugën për përdorimin e
x
BREAKING NEWS

Henry Kissinger: Putin ka humbur, ne e mundim dhe në luftën bërthamore, ja si duhet të kundërpërgjigjet NATO

Henry Kissinger: Putin  ka humbur, ne e mundim dhe në luftën
x
BREAKING NEWS

Ndryshime në Polici/ Muhamet Rrumbullaku nis me emërimet, lëvizin drejtorët në disa qarqe të rëndësishme të vendit, zbardhen emrat

Ndryshime në Polici/ Muhamet Rrumbullaku nis me emërimet, lëvizin
x

Politike

“E keqja gjithmonë është tunduese”/ Romeo Kara del me paralajmërimin e fortë për Sali Berishën: Shumë shpejtë atë dhe...

“E keqja gjithmonë është tunduese”/ Romeo Kara del me

Juristi Romeo Kara ka reaguar pas fotos që publikoi dje ish-kryeministri Sali Berisha, ku shfaqej në malet e larta të Veriut.

Juristi paralajmëron se shumë shpejtë Sali Berisha do të ngjisë malin e Llogaridhënies.

“Asnje simbolike ngjitjeje, nuk ngjit më per Saliun, pasi ka ngjitur per me shume se 30 vjet malet e: korrupsionit, krimit, pabesise ndaj popullit dhe vendit te tij, percarjes dhe rrenimit ekonomiko-moral te shqiptareve.

Shume shpejt, ate dhe te tjere pas tij, koha do t'i ngjise ne Malin e Llogaridhenies.

E keqja gjithmone eshte tunduese, sidomos, kur behet fare lehte dhe e realizueshme, duke qene maje pushtetit, por, pagesen e ka gjithmone nje dite.”, shkruan Romeo Kara.

“E keqja gjithmonë është tunduese”/ Romeo Kara del me

Më të lexuarat