BREAKING NEWS

Paralajmërimi i bujshëm i John Bolton: Ju tregoj si do të ndikojë roli i Joe Biden në bisedimet Kosovë – Serbi (VIDEO)

Paralajmërimi i bujshëm i John Bolton: Ju tregoj si do të
x

Politike

“E kishim në dorë t’i shpëtonim por i vramë”, Erion Braçe dhe jep alarmin: Më rëndë e më vështirë se sot, nuk ka qenë asnjëherë në 9 muaj!

“E kishim në dorë t’i shpëtonim por i

Zv. kryeministri Erion Braçe ka komentuar situatën e krijuar nga pandemia në Shqipëri, teksa numri i të infektuarve sa vjen dhe rritet.

Ai shprehet se më rëndë dhe më vështirë se sot nuk ka qenë asnjëherë.

“ME RENDE E ME VESHTIRE SE SOT, NUK KA QENE ASNJEHERE NE 9 MUAJ! A DO REAGOJME APO DO I LESHOHEMI SEMUNDJES?

Gjithcka e kishim dhe e kemi ende NE ne dore;

E di qe eshte e veshtire keshtu,por DUHEN KUFIZUAR PATJETER TAKIMET JASHTE SHTEPIE!

Vec punes me masat e njohura te sigurise-Maske, Distance, Higjene, cdo gje tjeter duhet kufizuar;

Kemi refuzuar mbylljen, cfare skemi thene kunder saj, po i rezistojme nje mbylljeje te re tani, ama vete, secili prej nesh, duhet te bej te tijen:

TE MBROJ VETEN DUKE KUFIZUAR TAKIMET, PREZENCEN NE KAFE, KLUBE, RESTORANTE, QENDRA TREGETARE, PAZARE ETJ;

Keshtu mbron edhe familjen, prinderit, femijet, te afermit!

Shiheni numrat; Mosha me e prekur tani eshte 65-74 vjec!

Prej nesh qe duhet te kujdesemi per ta, prej nesh qe hyme e rrime kudo e percjellim infeksionin ne shtepi, tek ta!

PO UA MBYLLIM JETEN PA E MERITUAR ASPAK KETE QE PO U BEJME ME HARRESEN NDAJ TYRE, ME PAPERGJEGJSHMERINE TONE QE GODET ME TE PAMBROJTURIT!

A e mban dot kete barre kaq te rende per gjithe jeten?;

E kishim ne dore ti shpetonim por i vrame per nje kafemuhabet tek klubi i lagjes”, shkruan Erion Braçe.