Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E krahason me kancelarin austriak, ish-deputeti i LSI ‘sulmon’ Ramën: Ja çfarë i duhet vendit

Postuar: 19/05/2019 - 11:12

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili ka bërë krahasimin e ngjarjes së fundit të ndodhur në Austri me situatën në vendin tonë.

Teksa citon fjalën e kancelarit Sebastian Kurz, i cili deklaroi se nuk ka ardhur në pushtet për karrige, Vasili shprehet se Rama është shumë larg këtij citimi.

"Shqiperisë i duhet një Kurz dhe jo nje hiç si Edi Rama", shprehet ish deputeti.

Komenti i plotë:

Morali i Kancelarit austriak Kurz:

"Unë nuk erdha ne pushtet për karrigen time. As për të përmbushur një ego. Erdha për të dhënë ndihmesën për Austrinë por, unë nuk mund të qëndroj në pushtet në këtë situatë prandaj, sot jap dorëheqjen dhe të thërrasë zgjedhje te parakohshme,”- tha Kurz.

Sa per Edi Ramen,po jua kursej broçkullat amorale, qe ka thene e thote per te justifikuar zvarritjen e jargavitjen pas kembeve te karriges.

Eshte shume i lehte krahasimi i situates mes Kurz dhe Edi Rames.

Shkelqen morali i Kurz dhe nxin hiçmorali Edi Rama.

Ve te paren Austrine Kurzi dhe ve te fundit Shqiperine Edi Rama.

Kurz krenar per veten ndersa Edi Rama i shplare nga cdo krenari.

Kurz me identitet per tu admiruar ndersa Edi Rama nje kameleon per tu harruar.

Kurz nje zgjidhje per Austrine,ndersa Edi Rama nje e keqe e madhe per Shqiperine.

Shqiperise i duhet nje Kurz dhe jo nje hiç si Edi Rama.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 18:07

Deputetja Rudina Hajdari ndryshe nga kryeopozitari Lulzim Basha dhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është shprehur se ajo mbështet hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE.

Postuar: 17/09/2019 - 17:55

Efektivët e policisë që do të shkarkohen nga procesit i Vettingut në polici, të cilët nuk justifi

Postuar: 17/09/2019 - 17:44

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka komentuar situatën politike në vend.

Postuar: 17/09/2019 - 17:34

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu zbuloi se çfarë u diskutua gjatë takimit me kreun e

Postuar: 17/09/2019 - 17:30

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka bërë një tjetër denoncim për Arenën Kombëtare.

Postuar: 17/09/2019 - 17:15

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka folur për hapjen e negociatave me BE-në dhe tha se &ldquo

Postuar: 17/09/2019 - 16:50

Pas vizitës 2 ditore për çështjen e shkarkimit të Presidentit Meta, një tjetër delegacion i Komis