BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Politike

E larguan nga Elbasani, Taulant Balla flet si drejtues politik i Fierit: I jemi borxhlinj këtij qarku

E larguan nga Elbasani, Taulant Balla flet si drejtues politik i Fierit: I jemi

Taulant Balla ka folur ditën e sotme si drejtues politik i Fierit, post për të cilin tha se është i nderuar që ta mbajë, pasi çdo socialist e ka ëndërr të drejtojë njëherë qarkun ku buron mbështetja më e madhe për PS-në.

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së tha nga Fieri se i janë borxhlinj këtij qarku, duke shtuar se është privilegj të drejtojë qarkun ku ka udhëhequr një personalitet si Gramoz Ruçi për 12 vite.

“Jemi borxhlinj qarkut fier. Secili prej nesh e ka enderr qe ne nje moment te karrieres se tij te jete drejtues i politik i qarkut fier, qarku ku ps ka me shume detyrime se ne cdo qark tjeter dhe eshte qarku ku buron mbeshtetja me e madhe per ps. Natyrshem, eshte pergjegjesia me e madhe pasi i jemi borxhli qarkut fier.

Jam i kenaqur qe vij te drejtoj ps pasi ate e ka drejtuar per 12 vite me radhe personaliteti me i rendesishem i ps gramoz ruci. Ruci eshte i pazendesueshem. Une do mundohem te bej me te miren”, tha Balla.