BREAKING NEWS

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me marrëveshjen e detit me Greqinë

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me
x
BREAKING NEWS

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i pashmangshëm për dy arsye të rëndësishme

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i
x
BREAKING NEWS

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta jap kur të...

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta
x
BREAKING NEWS

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit duhet të dorëzoni këto dokumente

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit
x
BREAKING NEWS

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për pensionistët për vitet 2022-2024

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për
x
BREAKING NEWS

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë: Në 24 orët e fundit ka humbur jetën 3 qytetarë në Shqipëri

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë:
x
BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u bënë shkak, si e vrau 20-vjeçari ish-deputetin, cili ishte roli i bashkëpunëtorit në atentat

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u
x
BREAKING NEWS

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo Tabakut, zbardhet vendimi

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo
x

Politike

“E morëm ndëshkimin në vitin 2013 për korrupsion dhe mirë na e bënë”/ Deputeti demokrat e thotë hapur: Mbyllnim një sy për atë që vidhte

“E morëm ndëshkimin në vitin 2013 për korrupsion dhe

Deputeti demokrat Dash Sula nga foltorja e Kuvendit e ka thënë hapur se Partia Demokratike nuk i fitoi zgjedhjet e vitit 2013 sepse u ndëshkua nga qytetarët për shkak të korrupsionit, por shtoi se Rama e ka 10-fishuar korrupsionin pas ardhjes në pushtet.

Ai foli edhe për vjedhjen e energjisë elektrike, ku pranoi se kur PD ishte në pushtet, lejon edhe ndonjë vjedhje të vogël, ndërsa shtoi se në ditët e sotme vjedhja vjen nga persona që kanë krijuar ferma bitcoini.

Gjithashtu ai foli edhe për punësimet në administratë, ku u shpreh se vetëm në bashkinë e Elbasanit janë mijëra punonjës që nuk shkojnë kurrë në punë, por vetëm marrin pagën.

“Ju mirë e bëtë kur erdhët në vitin 2013, sepse ne ishim tolerantë dhe mbyllnin një sy për atë që vidhte. Por nuk është njësoj të vjedhësh për dritën apo për një furnelë për t’ u ngrohur, nuk mund të krahasohet me hajdutin që vjedh për një fermë bitcoin.

Ne e morëm ndëshkimin në vitin 2013 për shkak të korrupsionit. Dhe shumë mirë na e bënë! Kali i betejës së Edi Ramës ishte që do e luftojë korrupsionin, por e dhjetëfishoi. I thoshte klientëve të PD-së së Berishës, i mori, i përqafoi përditë. Sigurisht që borxhet që kishin Ujësjellës-kanalizime apo ndërmarrjet e tjera ishin vërtetë të mëdha, por sa ishte borxhi? 90 milionë euro e lamë ne, 165 milionë është sot.

A e dini se në bashkinë e Peqinit kanë 4 muaj pa marrë paga punonjësit. Në bashkinë e Belshit, kanë qenë 150 punonjës, sot janë 450. Në bashkinë e Elbasanit janë mijëra punonjës, vetëm kartën kanë dhe nuk shkojnë në punë. Por po jua them, ka një Zot lart”, tha ndër të tjera Dashnor Sula.