Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“E nisa ditën sot me grupin…”, vjen paralajmërimi i fortë nga Rama: Brenda nëntorit nis furtuna mbi foletë e krimit dhe korbat e KÇK!

Postuar: 09/11/2019 - 11:52

Kryeministri Edi Rama paralajmëron se brenda muajit nëntor do të fillojë “furtuna mbi foletë e krimit dhe korbat e KÇK”.

“Kur dal përditë pse del përditë pse del përditë, kur s’dal ca ditë çfarë ka që s’del përditë, historia e vjetër hip se të vrava zbrit se të vrava--Sot e kam nisur ditën me grupin e punës për Ligjin Special kundër krimit të organizuar+masat kundër KÇK që po finalizohen në letër.

 

Brenda nëntorit fillon furtuna mbi foletë e krimit dhe korbat e KÇK-- Tani për Ohër ku nisin sot takimet për marrëveshjet e bashkëpunimit rajonal dhe nesër bëhet mbledhja e radhës ku janë ftuar të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor + partnerët europianë të nismave rajonale”, shkruan Rama.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 17:00

Kandidati për Komisioner i Fqinjësisë së mirë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi, shpalosi planet e tij për Ballkanin Perëndimor në Komisionin për Politikë të Jashtme të Parlamentit Evropian.

Postuar: 14/11/2019 - 16:43

Deputeti Lefter Maliqi u shpreh se votimi i dy emrave të Kushtetueses ishte një marrëveshje mes m

Postuar: 14/11/2019 - 16:40

Marsida Xhaferllari, e dekretuar si gjyqtare në Gjykatën Kushtetuese, ka reaguar pas vendimit të

Postuar: 14/11/2019 - 16:25

Ish deputeti i PD-së, Tritan Shehu ka reaguar pas betimit të anëtares së re Gjykatës Kushtetuese

Postuar: 14/11/2019 - 16:22

Deputeti Lefter Maliqi tha se zgjedhjet e parakohshme janë e vetmja zgjidhje që i duhet Shqipër

Postuar: 14/11/2019 - 16:10

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi prej disa ditësh ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku

Postuar: 14/11/2019 - 15:59

Prokuroria dhe policia vijojnë kërkimet për Agim Kajmakun ish-kreun e Bashkisë së Vorës, i cili a