Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"E nise i ri dhe u plake, Shqipërinë e përgjake", komenti ndaj Sali Berishës po bën xhiron e rrjetit

Postuar: 26/05/2019 - 10:30

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka dhënë nje mesazh kryeministrit Rama që ai të largohet.
 
Qytetarët tha Berisha do ti bëjnë gjyqin politik që ta mbajë mend gjithë Europa. Pas deklaratave për 'luftë' të Sali Berishës, qytetarët i janë kthyer keq duke i kujtuar vrasjet dhe dëmet e mëdhaja që i ka shkaktuar Shqipërisë. Në rrjet gjithashtu po qarkullojnë edhe disa vargje tek profili i ish-kyreministrit Sali Berisha.
 
Komentet:

Me dhun erdhe me dhun ike
Partia demokratike
Kur erdhe ne te mbeshtetem
Tani ke ngelur vetem

Kur erdhe ne kishim shpres
Perse dole e pabes
Ishe ti force e pare
Te votoj populli mbare

E shfrytezove idealin
Te vjedhim c'te na dalin
Qytetari shiti shpine
Fshatari gjith bagetine

Vodhe lek mor derr prej derri
Vefa dhe rrapush Xhaferri
Pse i vodhe cfar te bene
Qante bab e qante Nene

U zhgenjyen njerezit me ty
Mor te placin ato sy
Dhe vazhdove mor zuzar
Duke mare njerezit zvarr

Ne kupolen tende Blu
Zotohesh tu japesh dru
Te mbeshtesin disa zagare
Qe nuk mund te jen shqiptare

Nuk ma mer mu kush pushtetin
Se per ndryshe bej kjametin
Do vras shok e kundershtare
Edhe vet do dal i lare

Te nesermen e ben deshmore
Ske ndryshim nga diktator
Ne donim demokraci
Jo Nena qe mbanin zi

I pangopur dhe vampir
Kerkon gjak dhe nga je bir
Vrave djem lisa mali
I gjete ku nuk shkonte kali

Me ata u rrite dhe lozje
Me ata lopen kullosje
I njhje ne mosh te Vogel
Per pushtet tu duken gogel

E nise i ri dhe u plake
Shqiperin e pergjake
Nga jugu ne veri
I fute ne hasmeri

Kam me shume per te thene
Me duhen shume net me hene
Te zgjodhem per burr shteti
Por do shkosh si Pinoceti

Personale e kam mor trim
Se kam idealin tim
Per Shqiperin demokratike
Me dhun erdhe me dhun ike

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 12:45

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka zhvilluar një takim në Himarë me strukturat drejtuesi të këtij qyteti, ku të pranishëm kanë qenë Prefekti i Qarkut Vlorë, Kryetarin e Bashkisë së këtij qyteti, drejtues të Polici

Postuar: 19/07/2019 - 12:36

Task Forca e Turizmit dhe strukturat përgjegjëse për menaxhimin e sezonit turistik 2019 vijojnë p

Postuar: 19/07/2019 - 12:11

Kryetari i PD Lulzim Basha në fjalën e tij nga selia blu deklaroi ndër të tjera se Partia Demokra

Postuar: 19/07/2019 - 11:35

Në një deklaratë për mediat, kreu i PD-së Lulzim Basha denoncoi koncesionet e miratuara një ditë

Postuar: 19/07/2019 - 11:27

Në Shqipëri parlamenti miratoi të enjten në mbrëmje, me votat vetëm të shumicës, në seancën e fun

Postuar: 19/07/2019 - 10:41

Kryetarja e bashkisë së Përrenjasit ende në detyrë, Miranda Rira ka kërkuar të jetë e pranishme n