BREAKING NEWS

Nard Ndoka zbulon emrin: Rama e ka vendosur, ish-ministrja e PD-së do të jetë Presidente e Shqipërisë

Nard Ndoka zbulon emrin: Rama e ka vendosur, ish-ministrja e PD-së do
x
BREAKING NEWS

“Premë gishtat dhe u bëmë vëllezër!”/ Nuredin Dumani rrëfen vrasjen monstruoze të nënës së trafikantit të njohur në 2013: Më ofruan 40 mijë euro për vrasjen e Fatmira Dedajt! Talo Çela e priti në garazh e rrahu me shqelma dhe i preu qafën ...

“Premë gishtat dhe u bëmë vëllezër!”/
x
BREAKING NEWS

“Plumbi i artë”/ Zbardhen emrat e 14 personave që janë shpallur në kërkim nga policia pas rrëfimit të Nuredin Dumanit

“Plumbi i artë”/ Zbardhen emrat e 14 personave që
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale/ Dumani rrëfehet për vrasjen e Ervis Dedës: Festim Qoli e Henrik Hoxha e pranuan ekzekutimin, ja sa mijëra euro kanë paguar drejtësinë për të mbyllur çështjen

Ngjarjet kriminale/ Dumani rrëfehet për vrasjen e Ervis Dedës:
x
BREAKING NEWS

Presidenti i KE vizitë zyrtare nesër në Tiranë, zbardhet axhenda e plotë

Presidenti i KE vizitë zyrtare nesër në Tiranë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

“Vendi i shqiponjave”/ Yuri Kim flet shqip dhe jep mesazhin e fortë

“Vendi i shqiponjave”/ Yuri Kim flet shqip dhe jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Ushtari i Nuredin Dumanit si i penduar i drejtësisë/ Nga vrasje me paramendim, te armëmbajtje pa leje, ja 8 akuzat që rëndojnë ndaj Henrik Hoxhajt

Ushtari i Nuredin Dumanit si i penduar i drejtësisë/ Nga vrasje me
x
BREAKING NEWS

Nga vrasja me paramendim te grupi i strukturuar kriminal, cilat janë 17 akuzat që rëndojnë ndaj Nuredin Dumanit, tashmë i penduari i drejtësisë

Nga vrasja me paramendim te grupi i strukturuar kriminal, cilat janë 17
x

Politike

“E palogjikshme”, Ibsen Elezi i bindur, zbulon pse nuk bën koalicion me LSI-në

“E palogjikshme”, Ibsen Elezi i bindur, zbulon pse nuk bën

Kandidati për kreun e Partisë Demokratike Ibsen Elezi, i ftuar në një emision televiziv, ka folur për kandidaturën e tij.

Gazetari e ka pyetur Elezin nëse ai do bënte koalicion me LSI-në në rast se do vinte në krye të PD-së. Ibsen Elezi e quajti LSI-në tradhtare dhe se nuk do kishte koalicion me aleatë që të braktisin në “luftë”.

Ai deklaroi që është e palogjikshme koalicioni me një të majtë ekstreme si dhe e pamoralshme koalicioni me një parti që kanë lëshuar akuza herë par here me njëra-tjetrën.

Supozojmë një moment që bëheni kryetar i Partisë Demokratike, a do keni koalicion me LSI?

-Koalicioni me LSI-në unë e kam shprehur qartë që është një forcë e majtë tipike që mund t’a shohim në dy aspekte. Në aspektin pragmatist ti mund të jesh me LSI-në dhe ajo sapo të iki Edi Rama të tradhton ty e kalon me ato. E bënë këtë Ilir Meta dhe këto që janë. Mund të bësh koalicion me dikë që të shkosh në betejë dhe të le në rrugë vetëm dhe ikin e i’a mbath nga krahu tjetër të kundërshtarit? Nuk e mban dot. Logjikisht kjo nuk mund të ndodh për shkak se ky të tradhton çdo moment. Nga ana morale akuzat dhe marrëdhëniet që kemi pasur ne nuk na lejojnë të kemi një bashkëpunim.

Më të lexuarat