Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E papritur/ Deklarata e ambasadorit të OSBE, zbardhet urdhri i prerë i PD për demokratët (MESAZHI)

Postuar: 22/05/2019 - 14:47

Zbardhet porosia e Partisë Demokratike, pas deklaratës së ambasadorit të OSBE, Bernd Borchard i cili tha se qeveria ka nevojë për opozitë demokratike.

Sipas News 24, Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka thënë të mos bëhet asnjë koment nga ana e deputetëve lidhur me deklaratat e Borchard.

Sipas Bardhit, deklarata e ambasadorit është diversion i pastër dhe u bë për të tërhequr vëmendjen.

'“Asnjë  koment për deklarata e Borchard. Është diversion i pastër për të larguar vëmendjen  nga kriza politike dhe shkaqet e saj. Beteja jonë nuk është as me Borchardtdhe as me Spiropalin. Por me Edi Ramën dhe bandën në pushtet”- shkruhet në mesazhin e sekretarit të PD-së, drejtuar ish-deputetëve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 14:00

“Jemi gati për një marrëveshje me kushte. Po përgatisim një platformë për të hyrë në bisedime. Duhet të bëhen ndryshime në kodin zgjedhor.

Postuar: 17/09/2019 - 13:56

45 dosjet e para të vetingut për drejtues të Policisë së Shtetit janë drejt përfundimit për t'

Postuar: 17/09/2019 - 13:33

Ministri i Jashtëm në detyrë  Gent Cakaj në Komisionin e Integrimit është pyetur nga deputet

Postuar: 17/09/2019 - 13:23

Pas takimit me kryetaren në largim të bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, Lulzim Basha nuk i kur

Postuar: 17/09/2019 - 13:21

Në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e J

Postuar: 17/09/2019 - 13:12

Krahas sporteve popullore si futbolli, basketbolli apo volejbolli, edhe tenisi po bëhet gjithnjë

Postuar: 17/09/2019 - 12:53

Deputetët e Grupit Parlamentar Demokrat , Korab Lita dhe Arben Elezi kanë zhvilluar një takim me