BREAKING NEWS

Ulet numri i të infektuarve në vend, Ministria tregon sa persona kanë dalë pozitiv me Covid-19 në 24 orët e fundit (BILANCI)

Ulet numri i të infektuarve në vend, Ministria tregon sa persona
x

Politike

E PAPRITUR/ Opozita bojkoton mbledhjen e Këshillit Politik, zbardhet arsyeja

E PAPRITUR/ Opozita bojkoton mbledhjen e Këshillit Politik, zbardhet

Opozita ka bojkotuar mbledhjen e Këshillit Poltik. Mësohet se opozita nuk pranon diskutimet mbi draftin e paraqitur në Këshill nga PS.

Në tryezë përfaqësuesit ditën e sotme kanë depozituar një dokument që i kërkon mazhorancës për dy çështjet që bëhet debati për formulën e koalicioneve dhe listave të hapura. Opozita deklaronte se do t’i drejtohej zyrtarisht OSBE-ODHIR për asistentë lidhur me këto dy çështje ku është hasur ngërçi.

Pas depozitimit të këtij dokumenti mazhoranca ka kërkuar që të vijojë diskutimi me draftin e saj, ndërsa opozita ka deklaruar se pa u marrë mendimi i OSBE nuk mund të vijojë diskutimi.

Më të lexuarat