BREAKING NEWS

Ministria nxjerr shifrat, tregon sa persona u konfirmuan me koronavirus në 24 orët e fundit

Ministria nxjerr shifrat, tregon sa persona u konfirmuan me koronavirus në
x

Politike

“E përdorte emrin e babait tim për t’i hedhur gurë Berishës’, Erion Braçe i jep përgjigjen e fortë djalit të Remzi Hoxhës

“E përdorte emrin e babait tim për t’i hedhur gurë

Zv.kryeministri Erion Braçe i është përgjigjur Ardian Hoxhës, djalit itëbiznesmenit të zhdukur 25 vite më parë, Remzi Hoxhës, ku në emisionin “Repolitix” është shprehur se Braçe e ka përdorur emrin e babait të tij për t’i hedhur gurë Berishës në parlament për të marrë vota dhe nuk bëri asgjë për të gjetur trupin e tij.

“Ardian Hoxha, une Remzi Hoxhen kurre se kam pare si “gur me gjujt”!

E kam respektuar si luftetari per liri! E kam bere si gazetar-i pari ne ZP, si deputet!

Pra, une nuk “gjuj gure”, them te verteten per krimet!

Berisha ka aq krime sac ka gure plote cep e me cep te Shqiperise. e lexova ne mesdite e te degjova sapo;

Une per rrembimin e Remzi Hoxhes kam shkruar e folur se ma ka kerkuar kolegu Frano Caka, Ziso Kristopulli, dy xhaxhallaret e tu, nena juaj dhe ju shume me vone!

Kam degjuar te verteten e kam thene te verteten”, shkruan Braçe.