Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E quajti delinkuent, Ilir Meta tregon nëse do i kërkojë falje Saimir Tahirit

Postuar: 15/11/2018 - 22:11

Presidenti Ilir Meta komentoi edhe deklaratën e kryeministrit Edi Rama për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, që të gjithë i detyrohen falje.

Ai u tregua i rezervuar në lidhje me pyetjen duke e cilësuar si “çështjet e tyre”.

“Janë çështjet e tyre”, tha Meta pa dashur  të komentojë edhe deklaratën e tij për ish-ministrin Tahiri ku e cilësoi delikuent.

Kujtojmë se ai u shpreh ditë më par“Tahiri një delikuent që mbyti me drogë jo vetëm Shqipërinë, por gjithë Europën”, u shpreh ai pak kohë më parë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/02/2019 - 15:36

Ish-deputeti i LSI-së Përparim Spahiu, që dorëzoi mandatin, i është përgjigjur raportuesit për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, i cili u shpreh në një intervistë për Deutsche Welle se Shqipëria n

Postuar: 21/02/2019 - 15:32

Kryetari i Partisë Demokratike, Luzim Basha ka deklaruar për median prestigjioze  “Ass

Postuar: 21/02/2019 - 15:22

Pasi ka përfunduar protesta ditën e sotme, ku çdo gjë shkoi në mënyrë paqësore dhe të gjithë depu

Postuar: 21/02/2019 - 14:47

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është shfaqur krah të djalit të tij. 

Postuar: 21/02/2019 - 14:25

Pasi protesta e opozitës përfundoi në mënyrë paqësore, pa asnjë incident dhe konflikt, i menjëher