BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit
x
BREAKING NEWS

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e rëndësishëm dhe tregon çfarë pritet: Kemi frikë nga…

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e
x
BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x

Politike

“E shihni atë traun atje...”, kryeministri Rama paralajmëron surprizat e shumëpritura: Fijet janë lidhur!

“E shihni atë traun atje...”, kryeministri Rama

Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës që mbajti sot me Komisionerin Europian, Oliver Varhelyi, shpjegoi stemën e BE-së dhe rrugën që na pret. Kreu i shtetit tha se jemi në rrugën e duhur për të ndryshuar historinë.

“E shihni atë traun atje, ai është BE. Fijet janë lidhur por është gjithë kjo rrugë për tu bërë. Çfarëdo që të bëjnë ata që janë te trau, po t’ju shkojmë ne atje me standartet me vlerat parimin, funksion, por na takon ne. Kini besim jemi në rrugën e duhur, në këtë rrugë jemi me fat se ajo që ka ndryshuar në historinë tonë, mes shekujsh para se të shfaqej BE dhe kur u shfaq BE është pikërisht BE që na ka dhënë traun atje për të lidhur fijet se ishim me fije.”, tha Rama.