BREAKING NEWS

Koronavirusi në Shqipëri / 15 të vdekur në 24 orët e fundit, 594 raste të reja me Covid, shërohen 984 qytetarë

Koronavirusi në Shqipëri / 15 të vdekur në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

Vrau policin në Lezhë, Aldi Rama niset me urgjencë drejt Tiranës, ja si paraqitet gjendja e tij shëndetësore

Vrau policin në Lezhë, Aldi Rama niset me urgjencë drejt
x
BREAKING NEWS

U raportua se vrau veten, policia jep njoftimin zyrtar për Aldi Ramën

U raportua se vrau veten,  policia jep njoftimin zyrtar për Aldi Ramën
x
BREAKING NEWS

SPAK zbarkon në këtë qytet, bastisen zyrat e Arsimit

SPAK zbarkon në këtë qytet, bastisen zyrat e Arsimit
x
BREAKING NEWS

Merr fund aksioni/ Prej 5 orësh po ndiqej nga policia, autori i ekzekutimit të oficerit të policisë në Lezhë bën aktin e rëndë

Merr fund aksioni/ Prej 5 orësh po ndiqej nga policia, autori i ekzekutimit
x
BREAKING NEWS

Jep dorëheqjen drejtori i "Shefqet Ndroqit", kjo është mjekja e njohur që zë vendin e tij (EMRI)

Jep dorëheqjen drejtori i "Shefqet Ndroqit", kjo është
x
BREAKING NEWS

Dëshmia që po ndryshon pistën e hetimeve/ Ishte me nënkomisarin e vrarë, Shefi i Krimeve në Policinë Lezhë jep detajet për ngjarjen tragjike: Po kërkonim të arrestonim dikë tjetër që kishte plagosur më herët... (EMRI)

Dëshmia që po ndryshon pistën e hetimeve/ Ishte me
x
BREAKING NEWS

Ekzekutimi i nën/komisarit të Policisë, reagon menjëherë Yuri Kim

Ekzekutimi i nën/komisarit të Policisë, reagon
x

Politike

“E shihni atë traun atje...”, kryeministri Rama paralajmëron surprizat e shumëpritura: Fijet janë lidhur!

“E shihni atë traun atje...”, kryeministri Rama

Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës që mbajti sot me Komisionerin Europian, Oliver Varhelyi, shpjegoi stemën e BE-së dhe rrugën që na pret. Kreu i shtetit tha se jemi në rrugën e duhur për të ndryshuar historinë.

“E shihni atë traun atje, ai është BE. Fijet janë lidhur por është gjithë kjo rrugë për tu bërë. Çfarëdo që të bëjnë ata që janë te trau, po t’ju shkojmë ne atje me standartet me vlerat parimin, funksion, por na takon ne. Kini besim jemi në rrugën e duhur, në këtë rrugë jemi me fat se ajo që ka ndryshuar në historinë tonë, mes shekujsh para se të shfaqej BE dhe kur u shfaq BE është pikërisht BE që na ka dhënë traun atje për të lidhur fijet se ishim me fije.”, tha Rama.