BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Politike

“E shikoj si mision jete”, djali i vogël i Azem Hajdarit tregon synimet e tij për t’u bërë pjesë e politikës: Dua të jap kontribut për...

“E shikoj si mision jete”, djali i vogël i Azem Hajdarit tregon

Djali i vogël i të ndjerit Azem Hajdari që mban edhe emrin e tij, është i vendosur që të ndjekë hapat e babait të tij.

23-vjeçari shpreh keqardhjen se sot pas 31 vitesh ende Shqipëria nuk është ajo çfarë ëndërronte babai i tij.

8 dhjetori i Ditës së Rinisë për djalin e vogël të Azem Hajdarit, , është një datë krenarie.

"Është një emocion shumë i madh për mua. Veçanërisht për shkak të babait. Është shumë e bukur të njohësh babain përmes historive të njerëzve", tha ai për OraNeës.

Azemi është i vendosur të ndjekë hapat e të atit, të jetë aktiv në jetën politike.

"E shikoj si një mision jete jo vetëm për të bërë krenar babain tim, por edhe për tu dhënë njerëzve më të mirën për ta.", shprehet ai.

Pas 31 vitesh, Azemi mendon se Shqipëria ka nevojë për t’u përmirësuar, pasi ende nuk është vendi që babi i tij dëshironte të bëhej.

"Fatkeqësisht Shqipëria sot është në një gjendje jo shumë të mirë prandaj janë mbledhur këta njerëz përsëri për të arritur më të mirën e mundshme të këtij vendi.", tha ai.

Më të lexuarat